1223 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Elazığ'da 'Teröre Lanet Yürüyüşü' Düzenlendi

Elazığ Emniyet Müdürlüğü’ne yönelik PKK terör örgütünce düzenlenen hain saldırının ardından düzenlenen ‘Teröre Lanet Yürüyüşü ve Mitingi’ on binlerce kişiyi buluşturdu.

Elazığ Emniyet Müdürlüğü’ne yönelik 18 Ağustos’ta düzenlenen hain saldırının ardından Cuma namazı sonrasında 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda bir araya gelen kadın-erkek, genç-yaşlı binlerce Elazığlı, Ahmet Aytar Meydanı’na yürüyerek, tek ses tek yürek terörü ve yaşanan saldırıyı lanetledi. Ahmet Aytar Meydanı’nda düzenlenen Teröre Lanet Mitinginde konuşan Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Öncelikle şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.
 
Elazığ'ın menfur bir saldırıyla karşı karşıya kaldığını ifade eden Başkan Yanılmaz, “Burası Elazığ. Elazığ, sevginin, muhabbetin, hoşgörünün, birlikte yaşama kültürünün en üst sevide yaşandığı bir ildir. Biz bütün kardeşlerimizle, bütün hemşehrilerimizle ırk ayrımı yapmadan, mezhep ayrımı yapmadan, parti ayrımı yapmadan, görüş ayrılığı yapmadan hep birlikte yaşama kültürünü ortaya koymuş bir iliz. Allah'ın izniyle bu yapımızı kimse bozamayacak” dedi.
 
“ELAZIĞ’IN BİLEĞİNİ BÜKMEK İSTEYENLER, BU YİĞİT İNSANLARIN KARŞISINDA YOK OLACAKLARDIR”
 
15 Temmuz darbe kalkışmasında Türk milletinin bir olarak ortaya koyduğu iradeye atıfta bulunan Başkan Yanılmaz, “Nasıl ki Türkiye'nin birliğini 15 Temmuz'da bükmek isteyenlerin bilekleri kırıldıysa, yaptıkları planların altında kaldılarsa, Elazığ’ın bileğini bükmek isteyenler de bu yiğit insanların karşısında yok olacaklardır” diye konuştu.
 
“BU MİLLET YENİLMEZ, BU MİLLET EĞİLMEZ”
 
Yaşanan hain saldırının ardından Elazığ halkının birlik ve beraberlik içinde ortaya koyduğu dik duruşa dikkat çeken Başkan Yanılmaz, “Bir şehir düşünün ki o şehrin insanları, 7 ton bomba patlatılmış, bina yıkılmış, ancak hemen birkaç dakika sonra binanın içine girip polis kardeşlerimizi kurtarmaya çalışıyor. İşte o şehir Elazığdır. Bir şehir düşünün ki, dün Sayın Başbakanımızla birlikte yaralıları ziyaret ettiğimizde, Sayın Başbakanım vatan uğruna, millet uğruna değil yaralanmak, şehit olmaktan gurur duyarız diyen insanlara sahiptir. Bir şehir düşünün ki yaralı bir hanım polis kardeşimize yaptığımız ziyarette, Sayın Başbakanımıza ve Genelkurmay Başkanımıza şunu söylüyor, ‘Benim bayan olduğuma bakmayın. Ben vatan savunmasında binlerce erkekten daha erkeğim.’ İşte bu şehir Elazığdır. Biz buradan, Elazığ'dan, Ahmet Aytar Meydanı'ndan bütün dünyaya sesleniyoruz. Önce FETÖ terör örgütüyle silahlı bir kalkışmaya kalkıştınız, Ancak bu millet, tankların önüne yattı, topların önüne yattı, ‘bu vatan bölünmez, bu vatan hainleri teslim edilmez’ dedi. Cumhurbaşkanımızın, Başkomutanımızın söylediği gibi, ister terör örgütünün adı FETÖ olsun, ister PKK olsun, ister DHKP-C olsun, topunuz toplanın öyle gelin, bu millet yenilmez, bu millet eğilmez.”
 
8. Kolordu Komutanı Korgeneral Yılmaz Uyar, Emniyet Müdürü Nihat İşlek ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin de katıldığı mitingde, siyasi parti il başkanları, Elazığ eski Milletvekilleri Yavuz Temizer, Zülfü Demirbağ, Adalet ve İçişleri eski Bakanı Mehmet Ağar, AK Parti Elazığ milletvekilleri ve Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu yaptıkları konuşmalarla birlik-beraberlik mesajları vererek, terörü lanetlediler. Kur-an’ı Kerim tilaveti ile başlayan miting, edilen dualarla sona erdi.
19 Ağustos 2016 Cuma, 17:15
1223 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Elazığda Teröre Lanet Yürüyüşü Düzenlendi