1021 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Elazığ'da teröre lanet yürüyüşü
Elazığda teröre lanet yürüyüşü
Elazığ'da sivil toplum kuruluşları öncülüğünde teröre lanet yürüyüşü düzenlendi.
 
Elazığ'da bulunan STK'ların ortak çağrısıyla teröre lanet yürüyüşü organize edildi. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda başlayan yürüyüşe Vali Murat Zorluoğlu, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, İl Emniyet Müdürü Doğan Cangül, İl Jandarma Komutanı Albay Özay Eryürek, siyasi parti il başkanları, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Sık sık, “Kahrolsun PKK”, “İşte Türkiye, işte Elazığ”, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganlarının atılıp, tekbirlerin getirildiği yürüyüş, Ahmet Aytar Meydanı’nda sona erdi.
 
STK'lar adına açıklama yapan Memur-Sen Elazığ Şube Başkanı İbrahim Bahşi, terörü lanetlemek için bir araya geldiklerini söyledi. İstanbul'da meydana gelen hain bombalı saldırıyı lanetlediklerini belirten Bahşi, "Şehitlerimize Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar, milletimize metanet diliyoruz. Türkiye ne zaman geleceğe yönelik olumlu bir adım atsa cevabı terör örgütlerinin eliyle kan, can, vahşet ve kaos olarak önümüze gelmektedir. Son yıllarda defalarca yaşadığımız bu alacak saldırıları yapan terör örgütünün adının ve yönteminin herhangi bir önemi yoktur. PKK’sı, DAEŞ’ı ve FETÖ’süyle tüm terör örgütleri aynı amaç için ülkemize ve milletimize saldırmaktadır. Ülkemiz yurt içi ve dışı kaynaklı terör saldırına karşı dünyada eşi benzeri görülmemiş bir mücadele veriyor. Zira ülkemizin birliğimizin ve huzurumuzun hedef alındığı kirli bir oyun oynanıyor. Bu tuzağa düşmemek birliğimizi korumak üzere teröre karşı tek ses ve tek yürek olduk" dedi.
 
Terörün ve teröristin, geleceklerini karartması izin vermeyeceklerinin de altını çizen Bahşi, oyuna gelmeyeceklerini, ülkenin birliğine, refahına ve geleceğine sahip çıkacaklarını kaydetti.
 
Etkinlik, açıklamanın ardından sona erdi.
14 Aralık 2016 Çarşamba, 19:55
1021 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Elazığda teröre lanet yürüyüşü