458 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Elazığ'da Gerçeği Aratmayan Tatbikat
Elazığda Gerçeği Aratmayan Tatbikat
 
Elazığ'da 8 ilden 60 araç, 1 helikopter ve 450 personelin katılımıyla gerçekleştirilen tatbikat gerçeği aratmadı.  
 
Elazığ Valiliği Koordinatörlüğünde Elazığ, Ankara, Adıyaman, Diyarbakır, Bingöl, Erzincan, Malatya ve  Tunceli illerinden AFAD, Kızılay, Jandarma, UMKE, İtfaiye, Özel İdare ve bazı kurum ve kuruluşların destekleriyle deprem tatbikatı gerçekleştirildi. 
 
Elazığ'ın Sivrice ilçesinde gerçekleştirilen tatbikatta, tüm birimler senaryo gereği meydana gelen 6,5 büyüklüğündeki depremin ardından seferber oldu. 
 
Merkez üssü Sivrice ilçesi olan depremin ardından olay yerine güvenlik güçleri, sağlık ve kurtarma ekipleri sevk edildi. Olay yerinde oluşturulan kriz masasında kurtarma ve sevk işlemleri koordine edildi. 
 
Senaryoya göre depremde göçük altında kalan yaralılar AFAD ve UMKE ekipleri tarafından kurtarıldı. Yaralılar daha sonra sağlık ekiplerince ambulanslara taşınarak, kentteki hastanelere sevk edildi. İtfaiye ekipleri de çevrede oluşan yangınlara müdahale etti. 
 
VALİ KALDIRIM TATBİKATI İZLEDİ
 
Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Elazığ AFAD koordinasyonunda gerçekleşen tatbikatı yerinde izleyerek, tatbikatı başarı ile sonuçlandıran tüm ekiplere teşekkür etti.
 
 
11 Eylül 2019 Çarşamba, 17:18
458 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Elazığda Gerçeği Aratmayan Tatbikat