632 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Elazığ’da Büyük Operasyon, HDP İlçe Başkanları Gözaltında
Elazığ’da Büyük Operasyon HDP İlçe Başkanları Gözaltında
Elazığ İl Jandarma Komutanlığı ekipleri PKK/KCK’ya yönelik yaptıkları operasyonda, aralarında HDP’nin birçok ilçe başkanının da olduğu 25 Şüpheliyi gözaltına aldı. 
 
Elazığ İl Jandarma Komutanlığı, PKK/KCK terör örgütünün faaliyetlerini deşifre edilmesine yönelik yaptığı çalışmalar neticesinde aralarında Kovancılar ve Arıcak HDP ilçe başkanlarının da olduğu 29 şüpheliye yönelik operasyon yaptı.
 
Elazığ Merkez ve ilçelerinde 29 adrese eş zamanlı olarak başlatılan operasyonda Elazığ İl Merkezinde 8, Karakoçan’da 6, Palu’da 3, Kovancılar’da 3, Arıcak’da 8 ve Maden’de 1 kişi olmak üzere toplam 25 şüpheli gözaltına alındı.
 
Gözaltına alınan şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda, 1 adet tarihi eser niteliği taşıyan heykel, 6 adet örgütsel fotoğraf, 3 adet örgütsel içerikli kitap, 5 adet CD, 2 adet örgüte ait bez afiş, 25 adet cep telefonu, hafıza kartı, flaş bellek, uyuşturucu madde, 4 adet tüfek ve 4 adet 1 dolar ele geçirildi.
 
Gözaltına alınan şüphelilerin işlemlerinin devam ettiği ve adreslerinde bulunamayan 4 şüphelinin arama çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.
08 Haziran 2018 Cuma, 13:38
632 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Elazığ’da Büyük Operasyon HDP İlçe Başkanları Gözaltında