59 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Elazığ'da 8 bin 524 öğretmen ve 127 Bin öğrenci ders başı yaptı
Elazığda 8 bin 524 öğretmen ve 127 Bin öğrenci ders başı yaptı
Elazığ'da 412 okulda, 8.524 öğretmen ve 127.061 öğrenci ile yeni eğitim ve öğretim yılı başladı. 
 
2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk ders zili dün çaldı. Okulun ilk gününde Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Feyzullah Çiftci ve eğitim yöneticileri Atatürk İlkokulundaki öğrencilerin heyecanına ortak oldular.
 
Okula girişlerinde çiçeklerle karşılanan Gürtürk ve Çiftci daha sonra okul tarafından hazırlanan programa katıldılar.
 
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un selamlarını öğrenci ve öğretmenlere ileten Daire Başkanı Feyzullah Çiftci, "Milli Eğitim Bakanlığındaki tüm yetkililerin Türkiye genelinde illere görevlendirildiklerini ifade ederek, ilk ders zilinin çaldığı bu güzel günde Bakanlık olarak yanınızda olduğumuzu bilmenizi istedik. Öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin heyecanlarına ortak olmak, varsa eksiklikleri tespit ederek Bakanlık olarak müdahale etmek için ülkemiz genelindeki tüm illerdeyiz. Sizinle ilk gün sevincini ve heyecanını yaşamak bizim için oldukça değerli. Elazığ'a gelirken Sayın Bakanımız Ziya Selçuk'un sevgi ve selamlarını hem öğrencilerimize hem de değerli öğretmenlerimize getirdik." dedi.
 
Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk de konuşmasında yeni eğitim öğretim yılının tüm öğrenci, öğretmen, eğitim çalışanı ve velilerimize hayırlı olmasını dileyerek bu yıl ilimizde 412 okul, 8.524 öğretmen, 4.552 derslik ve 127.061 öğrenci ile eğitim öğretime başladıklarını ifade etti.
 
Milli eğitim Bakanlığının öğrenci ve velileri ilk günlerinde yalnız bırakmadığı ifade eden Gürtürk; "Çocuklarımızın heyecanına, sevincine ve mutluluğuna ortak olmak için bugün Atatürk İlkokulumuzdayız. Sizlerin gözlerindeki ışığı görmek, uzun bir tatil sürecinin ardından hasret gidermek üzere yanınıza geldik. Sizleri çok özlediğimizi, siz yokken de bütün hazırlıklarımızı sizin için tamamladığımızı bilmenizi istiyorum. Cıvıl cıvıl seslerinizin okul duvarlarında yankılanması, okul bahçelerimizin yine sizinle şenlenmesi bizim en büyük mutluluğumuz olacak. Ben bir kez daha 2019-2020 eğitim öğretim yılının başta siz öğrencilerimiz olmak üzere tüm öğretmen, eğitim çalışanı ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
 
Programın ardından Müdür Gürtürk ve Daire Başkanı Çiftci sınıflarda öğrencileri ziyaret ederek hayırlı olsun dedikten sonra öğretmenlerle bir araya gelerek Sayın Bakanımız mesajlarını ileterek, öğretmenlerin de taleplerini not aldılar.
09 Eylül 2019 Pazartesi, 14:28
59 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Elazığda 8 bin 524 öğretmen ve 127 Bin öğrenci ders başı yaptı