517 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
ELAZIĞ’DA 19 MAYIS COŞKUSU
ELAZIĞ’DA 19 MAYIS COŞKUSU
Milli Mücadelenin 100. Yılı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi ilimiz ve ilçelerimizde coşkuyla kutlandı.
 
İlçelerimizde, çeşitli spor etkinlikleriyle ‘Gençlik Haftası’ kutlanırken 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramında ise çelenk sunumları ve gençlik yürüyüşleriyle kutlandı. İl merkezimizde ise Gençlik ve Spor İl Müdürü Süphi DÖNER Valilik Meydanındaki Atatürk anıtına çelenk koydu. Ardından da mehteran ve halk oyunları gösterisi sergilendi. Akşam programında ise Vali Yardımcımız Mustafa GÜL ve İl Müdürümüz Süphi DÖNER’in katılımlarıyla Askeri bando eşliğinde Kültür Parktan başlayarak Valilik Meydanında son bulan Fener Alayı Yürüyüşü yapıldı. Fener Alayı Yürüyüşünün ardından Gençlik Konseri verilmesiyle 19 Mayıs etkinlikleri son buldu.
 
Yine Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında 18-19 Mayıs 2019 tarihlerinde Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Satranç Turnuvası yapıldı. 119 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen turnuvada kategorilerinde ilk beş dereceyi elde eden sporcular ödüllendirildi.
 
20 Mayıs 2019 Pazartesi, 23:26
517 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
ELAZIĞ’DA 19 MAYIS COŞKUSU