13774 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
ELAZIĞ’A MÜJDE: HAZARBABA DOĞA VE KIŞ SPORLARI KULÜBÜ DERNEĞİ KURULDU
ELAZIĞ’A MÜJDE HAZARBABA DOĞA VE KIŞ SPORLARI KULÜBÜ DERNEĞİ KURULDU
Hazarbaba Doğa ve Kış Sporları Kulübü Derneği (HADOKS) Elazığ’a gönül veren, doğaya âşık ve kış sporlarına ilgi duyan çeşitli meslek gruplarında aktif olarak çalışmalarını yürüten Yönetim Kurulu ve üyelerin desteği ile faaliyetlerine başladı. 
HADOKS, 20 Şubat 2017 Günü Elazığ Akgün Otel’de Yönetim Kurulu ve üyelerin katılımı ile ilk Yönetim Kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda derneğin tanıtımı, üyeleri, kuruluş amaçları, faaliyetleri hakkında basın mensuplarına ve üyelere bilgilendirme yapıldı. 
 
Hazarbaba Doğa ve Kış Sporları Kulübü Derneği Başkanı İşadamı Hakan POYRAZ, açılış konuşmasında “Dernek, Kış ve yaz turizminin geliştirilmesi maksadıyla bölgede doğa sporları ile kayak sporunun yaygınlaştırılması başta olmak üzere iç ve dış turizm dinamiklerinin artırılması ve çeşitlendirilmesine yönelik çeşitli etkinlikler düzenleyecektir. Engelli, kadın, çocuk ve öğrenci gruplarının daha fazla kayağa özendirilmesini amacıyla kurulan derneğimiz farklı grupların bir araya gelerek kaynaşmasını sağlayacaktır. 
 
Son yıllarda ivme kazanan kayak sporu ve doğa sporlarına artan ilgi nedeniyle ülkemizin genç nüfusu dikkate alınarak çalışmalar yapılacaktır. Ayrıca derneğimiz, ilimizin doğal güzellikleri ve turizm altyapısını canlandırmak maksadıyla Kış oyunları gibi ulusal ve uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yaparak, kayak federasyonu ve çeşitli kulüpler ile güçlü bir iletişim ağı kurarak, sponsorlarla birlikte gençlere yönelik faaliyetlerini koordine edecektir. 
 
Dağcılık, Kaya tırmanışı, Yüzme, Kano, doğa yürüyüşü, kampçılık, mağara dalışı, yamaç paraşütü, paramotor, kanat, yelken kanat, nehir kanosu, rafting, su altı dalış, serbest dalış, trekking, doğa fotoğrafçılığı, tur kayağı, dağ bisikleti, yelken, rüzgar sörfü, uçurtma sörfü, ve benzeri aktiviteler ile doğa sporlarına özendirmek ve teşvik etmek, Sivil toplum faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak ve bu konuda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek vermek amacı ile kurulmuştur.” dedi. 
 
HADOKS Dernek Başkanı Hakan Poyraz, “birilerinin Elazığ’da ve ülkemizde bulunan doğal güzellikleri turizme, yatırıma ve insanlara anlatması gerekiyordu. Böyle güzel bir coğrafyanın sahipsiz bırakılması ve bu yönde sivil toplum örgütlerinin olmaması nedeniyle 10 Ocak 2017’de derneğimizi yasal olarak faaliyete geçirdik.”diyerek konuşmasını sürdürdü. 
Dernek Başkanı Hakan Poyraz, yaklaşık 40 gün içinde kış sezonunun ve yağışın istenilen düzeyde olması nedeniyle üniversite öğrencilerine, çocuklara ve gençlere yönelik çeşitli faaliyetlerde bulunduklarını anlattı. Poyraz, “Yıllarca Elazığ’da yaşayan birinin derneğimiz etkinliği ile Hazarbaba Kayak Merkezi’nde Hazar Gölü Manzarası eşliğinde eğlenmesi ve o anki sevincine ortak olabilmeyi kelimelerle tarif etmek imkânsız. Bu şehirde bu şehrin güzelliklerine yabancı olan birilerinin mutluluğuna tanık olmak işte derneğimizin başarmak istediği de tam da buydu.” 
 
           Yönetim Kurulu Üyeleri;
Adı ve Soyadı       :  Görev Unvanı              : 
Hakan POYRAZ         Yönetim Kurulu             Dernek Başkanı
Şener DURMUŞ          Yönetim Kurulu            Genel Sekreter
Bahadır KUBİLAY     Yönetim Kurulu            Başkan Yard. 
Oktay AYDIN             Yönetim Kurulu            Başkan Yard.
Zülküf BALABAN      Yönetim Kurulu            Başkan Yard.
Ömer DEMİR              Yönetim Kurulu             Sayman
Sercan DURMUŞ         Yönetim Kurulu            Üye
 
 
22 Şubat 2017 Çarşamba, 21:41
13774 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
ELAZIĞ’A MÜJDE HAZARBABA DOĞA VE KIŞ SPORLARI KULÜBÜ DERNEĞİ KURULDU