2235 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
ELAZIĞ YENİ BİR SEKTÖR KAZANDI
ELAZIĞ YENİ BİR SEKTÖR KAZANDI
Yıldızlar Otomotiv yönetim kurulu başkanı Halis Yıldız bundan böyle Karoser işine girecekleri müjdesini verdi.
 
Yıldız, ilimizde büyük bir eksiklik olan bu sektöre ilgisinin Elazığ Belediyesine yapmış olduğu Tur Otobüsünden sonra arttığını söyleyerek  2020 yılı başı itibariyle yeni bir firma kurup o firmanın bayrağı altında karoser işi yapacaklarını bildirdi.
 
Kendisiyle yapmış olduğumuz söyleşide, Şahin başkana teşekkür ederek başlayan Halis Yıldız, Şahin başkanın tur otobüsü yaptırmak istemesiyle birlikte ufkunun açıldığını, daha önce de Panelvan araçların minibüse dönüşüm işlerini yaptıklarınız zikreden Yıldz, Tur Otobüsünün kendisi için bir dönüm noktası olduğunu, belediye başkanının firmalarını tercih etmesiyle birlikte kendilerine öz güven geldiğini söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü…
 
1972 yılından beri ticaret hayatındayım. Bugüne kadar binlerce araç alıp sattım ve b u araçları değişik kılıflara soktum.
Örneğin Panelvan bir aracı minibüse, kapalı kasa bir kamyoneti açığa veya açık kasa olan bir kamyoneti kapalı kasaya, yine cenaze aracı, çekici gibi birçok araçta dönüşüm yaptıklarını, ama yapmış oldukları tur otobüsü ile birlikte üzerlerine sanki  bir yıldız doğduğunu bu nedenle de yeni bir sektöre girdikleri  zikretti.
 
Yakında yeni bir firma kuracaklarını o firmada da otomotiv sektörüyle alakalı değişik araç ve gereçlere imza atacaklarını, ancak bu ilde tadilat projelerinde sıkıntı yaşadıkları için şikayetini dile getirdi.
 
Bir arabayla ufaktan oynadığın zaman bile proje lazım.
 
Maalesef  bizim ilde birçok şeyin olmadığı gibi yetkili bir makine mühendisi de yok. Bu konuda çok zorluk çekiyoruz. Lütfen bu ili temsil edene temsile yetkili şahıslar bu sorunumuza bir çare bulsunlar.  Esnaf bir şey yaparken zorluk çekmez ise kafası daha rahat eder. Rahatsız olmayan esnafta proje üretir.
 
Proje üretebilen esnaf ta yeni sektörlerin ilimizde kurulmasına vesile olur.
 
Bu ay 3 projeli iş yaptıklarını, bunlardan birinin projesini İstanbul, birini GaziAntep bir diğerini de Trabzon ilinde çizdirerek işlem yaptıklarını ifade etti.
 
Etso başta olmak üzere , tetso, sesto gibi birçok kurumu göreve çağıran Yıldız şehrin gelişimi için sadece kendilerine değil, bu şehirde iş yapan ve iş yapmaya niyetli olan esnafa yardımcı olmaları gerektiğini dile getirdi.
 
Yakında sanat yapılarına da başlayacaklarını, sıfır atıkla ilgili de projeleri olduğunu söyleyen yıldız kendine güvenin tam ama şehirdeki söz sahibi insanların firmalara sahip çıkmamasından yakındı.
 
10 yıldır görmüş olduğunuz bu iş yerimde iş yapıyorum bir yetkili çıkıp gelip derdin nedir, nelerden şikayetçisin, nelerin olmasını istersin demedi.
 
Bırakın bunu demeyi yada denemeyi, olabilecek işlerimizde bile bizlere köstek oldular.  Zaman zaman projelerde sıkıntı yaşadıkları için yaptıkları araçları Diyarbakır iline yollayarak orada işlem yapıyoruz. Buna ne gerek var. Başka illerde birgün süren işler bizim ilde neden bir hafta on gün sürer?
 
Yok mu bu işlerin bir çaresi?
 
Hep ele mi hevesleneceğiz, birazda el bizi örnek gösterse imanımız mı gider dedi.
 
İşini, eşini ve dişini çok sevdiğini, işinin de yeyüzündeki en büyük aşkı olduğunu ifade eden Yıldız, bir iş yaparken yüreğini ortaya koyarak yaptığını, bu yüzden de yaptığı işlerin harika olduğunu, Tek sıkıntısının şehri yönetenlerin yerel firmaları tercih etmemeleri olduğunu bu yüzden de zaman zaman buradan çekip gitme hevesinin olduğunu, ancak Elazığ’ı çok sevdiği için duygularını bastırdığı ifade ederek, Şahin başkan ve kendilerini Şahin başkana önerenlere teşekkür ederek ufkumu açan herkese minnettar olduğunu söyledi.
 
 
07 Ekim 2019 Pazartesi, 23:42
2235 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
ELAZIĞ YENİ BİR SEKTÖR KAZANDI