29 Şubat 2016 Pazartesi, 2297 kişi okudu
ELAZIĞ TÜRKİYE’NİN ŞEHRİ MİYDİ
Bu köşeden sizlere yazmayalı bayağı zaman oldu ama olsun çünkü devamlı eleştirel yazılar yazmam sıradan, klişe, banağı olacaktı. 
 
Özellikle 2015 erken seçimlerinden sonra yazmadım. Bekledim Türkiye’yi izledim, Elazığ’ı izledim, iki yıl önce yine bu köşeden yazdığım yazıları birer birer okudum. Hep ilgi duyduğum siyasetten hiç uzaklaşmadım en fazla sosyal medyada paylaşmaktan uzaklaştım.
 
Şimdi Ankara da’yım ülkenin göbeğinde başkentteyim. Birkaç ayda bir memleketime Elazığ’a gelip gidiyorum. Öyle eskisi gibi geldiğimde neden şurası şöyle, burası böyle de demiyorum, dememeye çalışıyorum…
 
Elazığ’da sürekli kaldığım zamanlarda bir genç olarak, memleketim olarak gönül rahatlığıyla elimden geleni yaptım sonuçlarını alamasam da. Ve hep siyasetçisine, bürokratına, yöneticisine, bakkalına, berberine, fırıncısına bu memleket için uyanalım, memleketimiz gelişsin yoksa memleketle beraber gömülmeyelim dedim.
 
Aktif olarak Elazığ’da iki yerel seçim, üç genel seçim olmak üzere toplamda beş seçim geçirdim ve şehrimi elimden geldiğince analiz ettim.
 
Sonuç mu ya da bunları neden mi yazıyorum?
 
Benim yüreği temiz, içinde kurnazlık barındırmayan, hangi partiye oy verirse versin vicdanında milliyetçi duyguları barındıran, Anadolu’nun güzel memleketlisi Elazığ’ım ülkeyi görmekten kendini görmeyi UNUTTU.
 
Dillerde dolanan diğer şehirler gelişti, Elazığ durdu durdu durdu ve diğerleri gelişti gelişti gelişti dedik  gerçek oldu…
 
Ben Ankara’da mutluyum, çocukluğumda, gençliğimde özlem duyduğum her şeyi bulabiliyorum, kaba deyimle kendimi kurtardım. Aslında Elazığ’ın gerileyişi de böyle başladı kendimizi kurtararak.
 
Geçen ay Elazığ’a geldiğimde ana arter kaldırımlarda karlar buz tutmuş kayıp düşen düşeneydi.
 
İşin özü belediyeyi arayıp uyarmak dahi içimden gelmedi çünkü bazı şeyleri memleketimin görebilmesi için DÜŞÜP CANININ ACIMASI GEREKİYOR diye düşündüm.
 
Sevgili hemşehrilerim iki yıl önce bu köşeden Elazığ Belediyesinin ‘HARPUT’A FÜNİKÜLER SİSTEM’ ve ‘ELBÜS’ projeleri ne durumda dediğimde ‘-daha yeni başladı iki yıl bekle’ diyenler azımsanmayacak kadar çoktu.
 
Belediyemiz açıkgöz bir belediye. Bir mühendis olarak söyleyeyim ülkemizdeki mega projelerden 3. Havalimanı ve Ankara YHT Garı’nın dahi fizibilite çalışmaları bir yılı aşmadı. Ancak Elazığ’da bu projelerin bir tanesinin tabela çivisini dahi görmedik göremeyiz de. Neden mi çünkü Elazığ belediye başkanı zamanında Ankara’da çalıştığı için sürekli övgü aldı.
 
Ancak gördüğüm Ankara’nın güzel yanlarından ziyade eksilerini görerek Elazığ’a da yapmaması oldu. ELBÜS ya da Fünikülerin tabelası asıldıktan sonra geç bitirileceği için halkın tepkisini almamak adına en güzel politika halka güdülür;
 
UNUTTURMA POLİTİKASI!
 
Bak Elazığ’ım bak yanında ki Malatya METRO yapımı için fizibilite çalışmasına başlarken biz hala genişletilen İzzetpaşa Meydanı vs. ile gururlanıyoruz. 
 
Valla kimse Elazığ Belediyesi süper çalışıyor demesin, yine gururlanılan eski kilisenin bahçesine yapılan ‘Elektronik Otopark’ ne oldu? Hiç kullanılmıyor öylece duruyor orda gidin bakın.
 
Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu ise geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaparak teşvik bölgesinde Elazığ’ın iyileştirilmesi gerektiğini belirtti.
 
Bakın sayın valimiz tam her şeyi hazırlar proje ortaya çıkartır hop görev yeri değişikliği!
 
Velhasıl kelam Elazığ’dakiler tepesindeki yöneticilerin istediği şekilde yaşamaya mahkûm edilip(kendi rızasıyla), geriye kalan Elazığlı yöneticiler de Ankara’da geceler düzenleyip eğlenir. Eğlenenlere laf eder miyim asla ama bu yazdıklarımı siz Elazığlılar iyi okuyun…
 
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
ELAZIĞ TÜRKİYE’NİN ŞEHRİ MİYDİ