673 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
ELAZIĞ TSO’DA ÜYE BULUŞMALARI DEVAM EDİYOR
ELAZIĞ TSO’DA ÜYE BULUŞMALARI DEVAM EDİYOR
Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan ve 1 Nisan 2018 tarihinde yapılacak olan Elazığ TSO organ seçimlerinde kendisiyle birlikte hareket eden ekip Üye buluşmaları kapsamında Çarşı Mahallesi, Kapalı Çarşı, Şıra Pazarı, Hacı Hayri Caddesi, Mimar Sinan Caddesi, Bankalar Caddesi ve civarındaki Oda üyesi işyerlerini ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundular…
 
 
Elini Sıkamadığımız Üyelerimizden Helallik İstiyoruz… 
 
Başkan Alan ve beraberindeki heyet yoğun bir tempoda çalışmalarını sürdürürken çok sayıda Elazığ TSO üyesi işyerini ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundular. Gittikleri her yerde yoğun ilgi gören Başkan Alan gösterilen sevgiye mazhar olmak istediklerini ifade ederek, “Odamızın yaklaşık 7 bin civarında üyesi var. Gönül ister ki tüm bu işyerlerini bir bir ziyaret ederek tüm üyelerimizin elini sıkalım. Ancak unuttuğumuz, gidemediğimiz yada gidip de yerinde bulamadığımız üyelerimizden helallik istiyorum. 7 bin üyemizin hepsi bizim için aynı öneme ve yakınlığa sahip. Kendisine ulaşamadığımız üyelerimiz müsterih olsunlar ki, zamanın darlığı yada yoğun programın azizliği nedeniyle çok istememize rağmen bunu gerçekleştirememişizdir. Bugün arkadaşlarımızla birlikte ilimizin en eski işyerlerinin bulunduğu ve aslında Elazığ ticaretinin kalbi olarak kabul edilen merkezdeki işyerlerimizi ziyaret ettik. Çok yoğun bir ilgi ve sıcak karşılamalarla üyelerimiz bizleri bağrına basmaya devam ediyor. Gösterilen bu ilgi bizim hizmet dönemimiz içerisinde doğru işler yaptığımızın ve üyelerimizin güvenini kazanmamızın çok önemli bir göstergesi olmuştur. Gittiğimiz her yerde kendimizi ifade etmemize çok şükür üyelerimiz fırsat dahi vermeden ‘Sayın Başkan biz sizin neler yaptığınızı ve cesaretinizi gördük’ gibi ifadelerle işimizi kolaylaştırmakta ve duymuş oldukları güveni çok açık bir şekilde dile getirmektedirler. Üyelerimizin bizlere göstermiş olduğu bu teveccüh yükümüzü ağırlaştırmakta ve sorumluluklarımızı bir kat daha artırmaktadır” dedi. 
 
 
Yerel Esnafa Sahip Çıkılması Gerekiyor…
 
Başkan Alan değerlendirmesinde, “Harput’tan Elazığ’a şehrin taşınmasıyla birlikte ilin merkezi haline gelen bu bölgelerde ticaret yapan üyelerimizin çeşitli sorunları ve sıkıntıları var. Değişen ticaret koşulları, müşteri profilinin değişmesi ve ticaret alışkanlıklarının farklılık göstermesi, Elazığ ticaretinin kalbi olan bu mekanları bugün zor durumda bırakmıştır. Bizim özellikle başta tüm halkımızdan öncelikli beklentimiz alışverişlerinde yerel markalar ve işyerlerinin tercih edilmesi, kamu alımlarında yerli işletmelerimizden alımların yapılmasıdır. Bunlar sağlanmadığı takdirde başta küçük esnaflar olmak üzere yerel işletmelerimizin sıkıntıları devam edecektir. Bu hususta çok sayıda kamu kurum ve kuruluşu ile yerel yönetimlere yazılı ve sözlü taleplerimiz oldu. İnşallah önümüzdeki süreç içerisinde bu konuda bir kampanya yaparak bir yıl boyunca sürekli bu hususu gündemde tutmaya gayret göstererek toplumda bu hususta yeni bir bilinç uyandırmak istiyoruz. İnşallah kurum, kuruluş ve tüm STK’larla bu konuyu başaracağız” ifadelerinde bulundu.
 
 
Başkan Alan Elazığ’ın ve İş Dünyasının Sesidir…
 
Elazığ TSO Başkanı İdris Alan ve beraberindeki heyeti sevgi ve coşkuyla karşılayan esnaflar da yaptıkları değerlendirmelerde, “Sayın Alan, iş dünyasının güçlü sesi, cesur yüreği ve vicdanı olmuştur. Söylenmesi gereken doğru ne ise her ortamda söylemekten ve hakkımızı aramaktan geri durmamaktadır. Talep makamı olan Ticaret ve Sanayi Odamızın biz böyle yönetilmesini istiyoruz. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu, Odaların ve Sivil Toplum Kuruluşlarının nasıl yönetilmesi gerektiği hususunda Sayın İdris Alan’ı Türkiye’ye örnek göstermiştir. Bu konuda yeni bir arayış içerisine girmeye gerek yoktur” dediler.
 
ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI
 
09 Mart 2018 Cuma, 19:46
673 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
ELAZIĞ TSO’DA ÜYE BULUŞMALARI DEVAM EDİYOR