481 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
ELAZIĞ TSO VE TSE İŞBİRLİĞİNDE “KALİTE EĞİTİMLERİ” BAŞLADI
ELAZIĞ TSO VE TSE İŞBİRLİĞİNDE KALİTE EĞİTİMLERİ BAŞLADI
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası organizasyonunda Türk Standartları Enstitüsü (TSE) işbirliğinde Elazığ TSO’da 5 gün sürecek olan “TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Eğitimleri” başladı. Eğitimlere, Oda personelleri, işletme temsilcileri ve danışman firma yetkilileri katılıyor.
 
Üyelerimize Yönelik Eğitim Hizmetlerimiz Devam Edecektir…
 
Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, eğitim önceki yaptığı açıklamada, Oda üyelerine ve çalışanlarına yönelik olarak eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerinin geniş bir yelpazede devam ettiğini ifade ederek, “Odamız Yönetim Kurulu kararı ve Odamız stratejik amaçları içerisinde yer alan ‘Üyelerimizin Sorunlarının ve İhtiyaçlarının Belirlenmesi ve İhtiyaç Duyulan Eğitim ve  Projelerin Geliştirilmesi’ başlığı altında üyelerimizin talepleri doğrultusunda ihtiyaç duyulan konularla ilgili eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerimiz devam etmektedir. Bu noktada konusunda uzman kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde üyelerimize bu hizmeti sunmaya devam ediyoruz. 
 
Kalite hususunda ülkemizdeki tek ve en yetkin kurum olan TSE ile işbirliği yaparak işletmelerin bireysel anlamda ciddi bütçelerle alacağı bu hizmeti Oda olarak üyelerimizin hizmetine sunduk. Eğitimler kapsamında TSE Uzmanı tarafından Kalite Yönetim Sistemi, Temel Eğitim, Risk Tabanlı Proses, Dökümantasyon ve İç Tetkik Eğitimleri uygulamalı olarak verilecektir. Eğitimlerin tüm katılımcılara yararlı olmasını diliyorum” açıklamasında bulundu.  
 
Eraslan: Kalite Eğitimlerinin Yaygınlaştırılması Gerekiyor…
 
Elazığ TSO’da 5 gün sürecek olan eğitimleri veren Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Malatya  Belgelendirme Müdürü Eraslan Yılmaz kalite yönetim sisteminin bir yönetim sanatı olduğunu belirterek, “Kalite yönetim sisteminin kurumlara sistemli bir yönetim, yönetime de yasalara ve standartlara uyum sürecinde önemli katkıları vardır. TSE Kalite Yönetim Sistemi müşteri odaklı olup, daha iyi hizmet ve izlenebilir hizmet şansı sunmakta ve kurumsallaşmasının yolunu açmaktadır. Bir dünya ve Türk Standardı olan TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Standardı aynı zamanda bir yönetim sanatıdır. Tüm yöneticiler de bu sanatın inceliklerini bilmek zorundadırlar. TSE tüketicilerin sigortasıdır. Herkesin mal ve hizmet alırken TSE markasını araması gerekir. Çünkü TSE, kaliteli bir hayat felsefesi ve yaşam tarzıdır. Bu tür eğitimlerin tüm kurum ve kuruluşlar ile STK’lar tarafından yaygınlaştırılması gerek hizmet gerekse üretim ve yönetim anlamında toplumumuzu ileriye götürecektir. Bu anlamda, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimini buna inanarak bu eğitimi vermiş olmaları nedeniyle kutluyorum. Eğitimlerin tüm katılımcılara fayda sağlamasını temenni ediyorum” dedi. 
 
ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI
 
07 Şubat 2018 Çarşamba, 21:08
481 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
ELAZIĞ TSO VE TSE İŞBİRLİĞİNDE KALİTE EĞİTİMLERİ BAŞLADI