161 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
ELAZIĞ TSO MÜŞTEREK MESLEK KOMİTESİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ.
ELAZIĞ TSO MÜŞTEREK MESLEK KOMİTESİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası 2019 yılı müşterek meslek komitesi toplantısı Dedeman Otel’ de düzenlenen programla gerçekleşti.
 
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’ nın geride bıraktığımız bir yıl içerisinde yaptığı çalışmaların Komite Mensupları ve üyelerle paylaşıldığı toplantı, sine vizyon gösterimi ile başladı.
 
Oda Genel Sekreteri Mehmet Karabulut, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odasının Kalite Politikası, Vizyon ve Misyonu ile ilgili yaptığı sunumunda, Elazığ TSO’ nun Akredite sürecini ve c sınıfından b sınıfına yükselişini anlattı. 
 
Ardından Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Proje Yatırımlar ve İzleme Koordinatörü Osman Seçgin, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’ nın hayata geçirdiği projeler, AB yatırımları ve Kooperatifleşmeden bahsetti.
 
Seçgin; Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak yatırımlarımızın yanı sıra Kooperatifleşme konusu üzerinde önemle durduklarını belirterek, şehrimiz için kooperatifleşmenin önemini vurguladı, Elazığ ürünlerinin kooperatifleşme sağlanarak piyasada daha güçlü bir şekilde Pazar bulabileceğini belirten Proje Yatırımlar ve İzleme Koordinatörü Seçgin, ikisi iş sağlığı ve güvenliği, biri de ağır riskli işlerle alakalı olmak üzere toplam 600.000 Euro bedelli 3 adet projenin hazır olduğunu söyledi. 
Programda daha sonra kürsüye gelen Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan ise 1 Nisan 2018  tarihi itibari ile başladıkları görev süresi içerisinde kat edilen mesafe ve yapılan çalışmalar, hedeflerinden bahsetti. 
Başkan Arslan, akreditasyon sürecinin çok önemli olduğunu ve bu süreci başarı ile tam puan alarak tamamladıklarını belirterek bundan sonraki hedefimiz odamızı A sınıfı oda seviyesine çıkararak standartları daha yüksek bir oda hüviyetine kavuşturmak olduğunu söyledi. 
 
Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan, yönetim kurulu, meclisi, genç girişimciler kurulu ve kadın girişimciler kurulu ile Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’ nın bir bütün olduğunu ve ekip ruhu ile çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek, bugün düzenlenen toplantıda sizlere bilgi paylaşımında bulunmak istedik, dedi. 
 
Başkan Arslan, komşusu aç iken kendisi tok yatan bizden değildir, düsturunu  benimsemiş bir toplumun ferdi ve bir oda yöneticisi olarak İstihdam seferberliği konusunu son derece önemsiyor ve odamız çatısı altında bulunan siz değerli üyelerimiz ve çalışma arkadaşlarımızdan istihdam seferberliğinin anlatılması ve desteklenmesini talep ediyorum, dedi. 
 
Başkan Asilhan Arslan, bu dönem beraber yürüdüğümüz şehri menfaatleri için birlikte çabaladığımız arkadaşlarımızla unutulmaz hizmetlere imza atacağımızı belirtirken, 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerin ülkemize ve şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum, dedi. 
 
Programda daha sonra kürsüye gelen, Elazığ Ticaret ve sanayi Odası Meclis Başkanı  Ahmet Yaşar;   Birlik beraberlik vurgusu yaparak, azim ve kararlılıkla birlikte hareket edilmesi halinde üstesinden gelinemeyecek hiçbir mesele olmadığını ifade etti. 
 
Başkan Yaşar, gündemlerinde olan iki önemli hususun 2. Organize Sanayi Bölgesi ve Kovancılar Organize Sanayi Bölgesi olduğunu bu konuda önemli çalışmalar sürdürdüklerini ifade etti. 
 
Göreve başlarken ilkler ve enleri yapmak üzere yola çıktıklarını belirten Meclis Başkanı Ahmet Yaşar, bu çalışmaları tek başımıza yapma şansımız yok, sizlerle bütün üyelerimizle tek ses tek yürek birlikte hareket ederek çalışmalarımızı sürdüreceğiz, dedi. 
 
 
26 Mart 2019 Salı, 17:22
161 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
ELAZIĞ TSO MÜŞTEREK MESLEK KOMİTESİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ