1280 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Elazığ TKDK’dan Kadın Yatırımcılarına Hem Maddi Hem Manevi Destek
Elazığ TKDK’dan Kadın Yatırımcılarına Hem Maddi Hem Manevi Destek
TKDK Elazığ İl Koordinatörü Ülkü Altundiş Yıldız, 8 Mart Dünya Kadınlar günü münasebetiyle proje sahibi kadın yatırımcılar ve basın mensupları ile İl Koordinatörlüğü’nün düzenlediği Kadınlar Günü kahvaltı programında buluştu. 
 
Programda konuşan İl Koordinatörü Yıldız, kadın girişimcileri önemsediklerinin altını çizerek şöyle konuştu:
 
“Toplumumuzun aynası, başarıların mimarı, temiz nesillerin yetiştiricileri Değerli Kadınlarımız, Anamız, bacımız, yol arkadaşımız, emek ve hayat mücadelemizin en değerli yarısı olan emekçi kadınlar ve bu değerli kadınları topluma anlatan değerli basın mensupları..
 
Elazığ TKDK İl Koordinatörlüğünün kadın yatırımcılar için düzenlemiş olduğu Kadınlar Günü programına hoş geldiniz diyor ve hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Bugün, insanlığın varoluşundan beri hak ve özgürlükler başta olmak üzere emeği için verdiği mücadeleleri ciltler dolusu kitaplara sığmayan kadınların, YANİ BİZLERİN GÜNÜDÜR. Kadınlar, bizim topraklarımızda hem toplumun hem ailenin temelidir. Kadınlar üretime ve yönetime katılma imkânına kavuştukları her ülkede, toplumsal gelişme çabalarında etkin ve çok önemli roller ile karşımıza çıkmaktadır. Hiçbir ülke, kadınların emeği ve katkısı olmadan sağlıklı bir şekilde gelişmesi ve  kalkınması  mümkün değildir. Yeryüzünde yazılmış her başarı hikayesinin arkasında mutlaka kadın vardır. Yeni başarıların devamı için sorumluluk alamaya devam edeceğiz. Anadolu’muzun her bölgesinde kahramanlıkları ve mücadeleleriyle günümüze ışık tutan nice cesur analarımız  var olmuştur. Bazen cephede, bazen cephenin gerisinde, bazen fabrikada, bazen de fabrikadan yorgun gelen eşini güler yüzle karşılayan bir eş olarak görüyoruz.
 
Bazen de 15 Temmuzlarda kamyonların direksiyonuna geçip demokrasi mücadelelerinde vatan nöbetlerinde görüyoruz. Dediğim gibi ülkemizde kadını toplumun her yerinde en etkili ve sözü kabul edilebilir bir şekilde görebiliyoruz.  Bu ülkede, kadınlar sadece evde değil aynı şekilde üretimde de kendilerini daha fazla kabul ettirebilmeleri için devletin pozitif ayrımcılığından iyi bir şekilde faydalanmaları gerekiyor.Bugün TKDK Elazığ İl Koordinatörü olarak sizleri burada görmekten çok mutluyum. Bir kadın olarak sizinle bu mücadelenin içinde olmak beni ziyadesiyle heyecanlandırıyor.Benim kapım burada hepinize açık. Fikirlerinizi yatırıma dönüştürecek her çalışma için istediğiniz zaman kuruma gelip benimle ve personellerimizle görüşebilirsiniz. Kurum olarak Elazığ’ da sadece bayan yatırımcılarla imzaladığımız proje sayısı 27 adet olup bunun desteklenen hibe tutarı yaklaşık 24 milyon TL dir.  Bu tabii ki sevindirici bir rakam olabilir ama asla yeterli bir değildir. TKDK olarak her kadın yatırımcımız sıralama olarak öncelikli yatırımcıdır. Bu fırsatları kadın idarecinin olduğu bir anda çok rahat bir şekilde yatırımlarla üretim ve istihdama çevirebiliriz.  Sizler yaptıklarınızla örnek kadınlarsınız. Bu örneklerin her geçen gün artabilmesi için fırsatları iyi değerlendirebilmem iz gerekiyor. Burada toplanan kadın yatırımcı sayısının bundan sonraki her yıl daha fazla artmasını ümit ediyorum ve artacağına da inanıyorum.Tekrardan Kurumum ve şahsım adına sizleri burada görmekten büyük bir onur duyuyorum.  Kadınlar günümüzü kutluyor, başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.
 
Programın sonunda İl Koordinatörü Yıldız, kadın yatırımıcılara,kadın kurum personeli ve kadın basın mensuplarına karanfil dağıtıp toplu hatıra fotoğrafı çektirdi. Programa katılan kadın yatırımcılar, İl Koordinatörlüğü’nün düzenlemiş olduğu program ile alakalı memnuniyetlerini dile getirdiler.
 
 
 
07 Mart 2017 Salı, 14:52
1280 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Elazığ TKDK’dan Kadın Yatırımcılarına Hem Maddi Hem Manevi Destek