325 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Elazığ Teknikerler Derneği 1. Olağan Genel Kurulu Yapıldı
Elazığ Teknikerler Derneği 1 Olağan Genel Kurulu Yapıldı
2019 Ağustos ayında faaliyetlerine başlayan Elazığ Teknikerler Derneği, 1. Olağan Genel Kurul toplantısını gerçekleştirdi. Tek liste ile gidilen Genel Kurulda İnşaat Teknikeri Zühal Bulut Dernek Başkanı Başkanlığına seçildi. 
 
Elazığ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirilen genel kurul toplantısına Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti Başkanı Mehmet Nafiz Koca, İnşaat Mühendisleri Oda Başkanı Hıdır Kaya, Şehir Meclisi İcra Kurulu Başkanı Turan Yıldız ve dernek üyeleri katıldı. 
 
KOCA: “DERNEĞİMİZİN HAYIRLARA VESİLE OLMASINI DİLİYORUM”
 
Genel Kurulun Divan Başkanlığını yapan Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti Başkanı Mehmet Nafiz Koca, genel kurulun açılışında yaptığı konuşmada, “Günümüzde bütün meslek kollarının sıkıntıları had safhada. Ama teknikerlerin sıkıntıları daha farklı ve hak ettiği yerlere gelme konusunda bir çok eksikleri olan bir iş kolu. Umarız derneğimiz yapacağı çalışmalarla hak ettiği yere gelecektir. 20’nin üzerinde bulunan Elazığ Teknikerler Derneği’nin Türkiye’de sayılı illerden biri olacağına inanıyorum. Derneğimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi. 
 
BULUT: “MÜCADELEDEN TAVİZ VERMEYECEĞİZ”
 
Elazığ Teknikerler Derneği Başkanı Zühal Bulut ise konuşmasında, teknikerlerin sorun ve taleplerini dile getirdi.
Bulut, şöyle konuştu; “Meslek Yüksekokullarının endüstri ve sanayi nitelikli teknik eleman yetiştirmek amacı ile kurulmasına karşın zaman içinde kuruluş amacından sapan bir düşünceyle sermaye sahiplerinin teçhizat ve makinası önünde köleleştirilmiştir. Meslek Yüksekokullarının YÖK için istihdam kaynağı, yerel yönetimler için gelir kaynağı, siyasiler içinde yardım kaynağı, aileler içinde umut kaynağı olduğu bir ortamda bu okullarından mezun olanların temel insani haklarının gasp edildiği acı bir tablo sergilenmektedir. Meslek Yüksekokulları kapatılmalı yada diplomalı işçi olmaktan çıkıp hakları genişletilmelidir. İstekli olan teknikerlere de kendi alanlarında lisans tamamlama kapılarının sınavsız olarak açılmasının hukuki düzenlemesi TBMM tarafından ele alınmalıdır. Haklarımız sahipsiz, ortada bırakılmaktadır. Teknikerlerin mücadelesi her geçen gün  büyümektedir. Bu mücadelede görüntüsü olan ancak sesi çıkmayan teknikerlerin en kısa zamanda derneğimize üye olmaları bu haklı mücadelemizde bizlere destek vermelidirler. Aksi takdirde ilelebet sessiz kalmayı ve verilmeyen hakları kabul etmiş olmalıdır. Bizler kimsenin hakkını yemeyeceğiz kimse yede hakkımızı yedirmeyeceğiz faturası ne olursa olsun mücadelemizden asla taviz vermeyeceğiz.”
 
YÖNETİM KURULU LİSTESİ
 
Elazığ Teknikerler Derneği Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:
Başkan Zühal Bulut, Üyeler: Naliha Aydın, Murat Bulut, Soner Aydın, Firdevs Seçkin,
 
 
 
 
07 Aralık 2019 Cumartesi, 23:54
325 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Elazığ Teknikerler Derneği 1 Olağan Genel Kurulu Yapıldı