972 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Elazığ Şizofreni Dayanışma Derneği Kültürhane Kitap Kafe Faaliyetlerİ
Elazığ Şizofreni Dayanışma Derneği Kültürhane Kitap Kafe Faaliyetlerİ
Elazığ Şizofreni Dayanışma Derneği Olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı Kapsamında Yürüttüğümüz Kitap Kafe Projesinin açılışını 10 Ekim 2017 Dünya Ruh Sağlığı gününde açılışımızı yapmıştık.
 
2007’de kurulan derneğimiz gerek yürüttüğümüz hibe projeleriyle gerek diğer faaliyetlerle çok sayıda etkinliklere imza attık. Açılışını yaptığımız “Kültürhane Kitap Kafe” projesinde de her hafta en az 2 olmak üzere etkinliklerimiz devam etmektedir. Her cumartesi saat 19.30’da “Kültürhane Muhabbetleri” başlığı altında Okur – Yazar buluşmaları, Alanında uzman kişilerin söyleşilerini gerçekleştiriyoruz. Her perşembe günü saat 14:00'da tamamını Şizofreni Hastalarından Oluşturduğumuz "Sevgi Korosu" ile çalışmalar yapıyoruz. İlimiz Sanatçılarından ve derneğimiz üyesi Aygün Çam'ın çalıştırdığı bu koro ile çeşitli etkinliklerde konser verilmek üzere çalıştırılmaktadır. Her Perşembe Günü Saat 19.30’da ise “Nitelikli Okur – Yazar Atölyesi” etkinliğimizde belirlediğimiz bir kitap Perşembe gününe kadar okunup o gün o kitap üzerine sohbet yapıyoruz. 7. Sini yaptığımız atölye tüm hızıyla devam edecektir.  Aşağıda listesini verdiğimiz tarihlerdeki kitaplar sırasıyla okunup üzerine konuşulacaktır. Tüm kitap dostlarını bu etkinliğimize bekleriz.
 
 
Tüm öğrenci gruplarının, sınavlara hazırlık yapan kişilerin ve kitap okurlarının saat 08.00 ile 22.00 arası; ders çalışacağı, kitap okuyacağı etkinliklerimizden ücretsiz faydalanacağı bir aile ortamı oluşturduk. 3000'den fazla kitabın bulunduğu kütüphaneden faydalanıldığı kütüphanemizde çay ikramı yapılmaktadır. 10 Ekimden bu yana 460 kişi tarafından toplam 936 kez ziyaret edilen kütüphanemiz Lise, Üniversite öğrencilerinin de kendi aralarında oluşturacakları etkinliklere ev sahipliği yapmış ve tüm öğrenci gruplarının, amatör ve profesyonel yazarların, kitap okurlarının, sportif, sanatsal ve kültürel faaliyetlerde bir fikri olanların yapacağı bu tür tekliflere her zaman açık olduğumuzu belirtmek isteriz.
 
Çeşitli eğitimlerin yapılacağı Kültürhane Kitap Kafe tüm Elazığlı okur severlerin ziyaretini beklemektedir.
 
06 Aralık 2017 Çarşamba, 16:29
972 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Elazığ Şizofreni Dayanışma Derneği Kültürhane Kitap Kafe Faaliyetlerİ