2111 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Elazığ Şehidini Uğurladı
Elazığ Şehidini Uğurladı
Siirt Eruh Karayolunda kaçakçılar ile girdiği çatışmada şehit olan Polis memuru Bünyamin Torğut (29) ‘un naşı Siirt’ten helikopter ile Elazığ asker hastanesine getirildi. Oradan cenaze arabasıyla Sürsürü de ki baba evine getirilen şehidin naşı göz yaşarlı ile karşılandı. Ayakta durmakta zorlanan Şehidin eşi Fatma, Annesi Ayfer ve kız ablası Hacer kız kardeşleri Gülsüm ve Merve ağıtlar yaktılar.Anne Ayfer Torğut oğlunun tabutunu tutarak sana hakkımı helal ediyorum diye göz yaşı döktü.
 
Şehit polisin naaaşı evinin önünden alınarak İzzetpaşa camine götürüldü. Şehidin kız kardeşi Merve Torğut,” hiç kimse sevinmesin. Bunu yayınlayın, ben oraya görevli gideceğim. Ağabeyim gitti. Ben gideceğim Öğretmen olarak gideceğim iyi insanlar yetiştireceğim. Bunu da onar dinlesinler kudursunlar.”diyerek tabuta kapandı.
Şehidin ablası Hatice, ben sadece şunu demek istiyorum, ablasıyım kardeşim hazreti Muhammed Mustafa ya komşu olacak ama ölenler köpek leşleri ile belki yatacaklar. Gül kokusu nerde köpek leşi kokusu nerde” dedi.
Aile fertleri tabuta sarılarak gözyaşları döktüler.
 
Cenaze namazına içişleri bakanı, Sebahattin Öztürk ile birlikte Emniyet Genel Müdürü Mehmet Celalettin Lekesiz, Elazığ valisi Murat Zorluoğlu,8. kolordu komutanı korgenaral Yılmaz Uyar, Belediye başkanı Mücahit Yanılmaz, emniyet müdürü Nihat İşlek ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Cumhur Başkanlığı, başbakanlık çelenklerinin de gönderildiği şehit cenaze namazını Elazığ müftüsü Peyami Güngör kıldırdı. Cenaze namazının ardından Şehidin babası İhsan  Torğut  hepiniz büyük bir emekle şehidimi yalnız bırakmadınız,hepinizden Allah razı olsun,hakkınızı helal ediyor musunuz.
 
Bunu bilelim ki dünya tek değildir burada bulunan bu milletin her biri bir Bünyamin’dir. Bakanımdan izin istiyorum biraz konuşacağım, hiçbir şekilde bu vatanı İsrail ve Amerika birliğimizi beraberliğimizi bozamayacaklardır. İnşallah bu son olur, benim gibi ağlayan olmaz, olmayacaktır inşallah. Bir de Cumhurbaşkanıma iki kelime söyleyeceğim, Allah aşkına biraz müsamaha göstermeyin, bu hak edilmiş müsamaha değildir.” Diye konuştu.
 
Şehidin naşı polisler tarafından taşınırken eşi Fatma tabutu bırakmadı.
 
Şehit polis memuru Bünyamin Torğut Baskil ilçesine bağlı Durguntepe köyünde toprağa verilmek üzere uğurlandı.
Şehit Bünyamin Torğut evli 3 yaşında bir oğlu var
 
07 Temmuz 2015 Salı, 19:00
2111 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Elazığ Şehidini Uğurladı