888 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
ELAZIĞ ŞEHİDİNİ UĞURLADI
ELAZIĞ ŞEHİDİNİ UĞURLADI
Şehit Piyade Uzman Çavuş Fevzi GÜRSU(28) memleketi Elazığ’da binlerce kişinin katıldığı cenaze töreniyle sonsuzluğa uğurlandı.
 
Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, 3 Şubat 2018 tarihinde, Afrin'in kuzeydoğusu Şeyh Horoz bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütleri mensuplarınca gerçekleştirilen saldırı neticesinde TSK’ya ait bir tankımızın isabet alması sonucu şehadete yürüyen Piyade Uzman Çavuş Fevzi GÜRSU(28) memleketi Elazığ’da binlerce kişinin katıldığı cenaze töreniyle sonsuzluğa uğurlandı.
 
MİLLİ SAVUNMA BAKANI CANİKLİ TÖRENE KATILDI
 
Cenaze törenine Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş, AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı ve Tahir Öztürk ,şehidin babası Metin Gürsu, ailesi ve vatandaşlar katıldı. Cenaze törenin de bir konuşma yapan Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli,’’ ’’Şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum. Rabbim mekanını cennet eylesin.’’ dedi.
 
HAİN TERÖR ÖRGÜTLERİNE DESTEK VERENLERE SESLENİYORUM Milli
 
 Savunma Bakanı Nurettin Canikli, yaptığı konuşmada,’ ’Elazığ’dan bütün dünyaya sesleniyorum. Özellikle ülkemizi bölmek ve parçalamak isteyen taşeron hain örgütlere destek veren herkese sesleniyorum. Daha öncede ikaz ettik , bakın sizin o verdiğiniz silahlar bu millete dönecek diye. İşte en son örneğini gördük. Onların verdiği silahlarla yiğitlerimizi şehit ettiler. Artık sözün bittiği noktadayız.’’ dedi. BU BİZİM İÇİN BAĞIMSIZLIK MÜCADELESİDİR Terör örgütüne destek veren kim olursa olsun. Bu desteğini durdurmalı ve bitirmelidir diyen Bakan Canikli,’’ Bu bizim için bir bağımsızlık mücadelesidir. Bakın 20 Ocak’tan itibaren terör örgütü Afrin bölgesinden ülkemize yönelik 90’a yakın saldırıda bulundu. Bunlar bir günde olmadı. Bu silahları bir günde getirmediler. Demek ki hazırlıklarını aylar ve yıllar öncesinden yapmışlar. Şimdi bu harekatın yapıldığını anlayabildiniz mi?. Özellikle bu terör örgütüne destek verenlere sesleniyorum. Amaçları belli. Hedefleri belli. Söylüyoruz. Ve şunu hiç kimse unutmasın bu millet birlik ve beraberliği için ne yapılması gerekiyorsa yapar.’’ dedi. Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, konuşmasının sonunda, Şehit Piyade Uzman Çavuş Fevzi Gürsu için dua ederken, gözyaşlarına hakim olamadı. Konuşmanın ardından Bakan Nurettin Canikli tarafından omuzlara alınan şehidin naaşı top aracına konularak askeri tören geçişi yapıldı. Törenin ardından şehidin naaşı, Elazığ Garnizon Şehitliğine götürülerek toprağa verildi.
 
04 Şubat 2018 Pazar, 17:56
888 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
ELAZIĞ ŞEHİDİNİ UĞURLADI