275 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Elazığ Milli Eğitim Müdürü Fevzi GÜRTÜRK ; Tam Gün Eğitim İçin Hazırız Dedi
Elazığ Milli Eğitim Müdürü Fevzi GÜRTÜRK  Tam Gün Eğitim İçin Hazırız Dedi
Tamer ÖREN - Elazığ’da şu an okulların % 86’sında tam gün eğitim verildiğini ifade eden Elazığ Milli Eğitim Müdürü Fevzi GÜRTÜRK “ Arsa karşılığı okul projemiz kapsamında yapacağımız okullarla en geç 2020-2021 eğitim öğretim yılı itibariyle il genelinde tamamen tam gün eğitime geçmiş olacağız” dedi.
 
Günışığı Gazetesi olarak bu hafta Elazığ Milli Eğitim Müdürü Fevzi GÜRTÜRK’e  konuk olduk. Tam gün eğitim,  okullarda güvenlik kameralarının olup olmadığını,  taşımalı sistem, müdürlük olarak hayata geçirdikleri projeleri, ilimizde eğitim gören öğrenci sayısını ve daha birçok  sormuş olduğumuz soruların  cevaplarını  bu röportajımızda okuyabilirsiniz.
 
Sayın müdürüm ilk sorum tam gün eğitimle ilgili olacak, ilimiz tam gün eğitime geçmesi için gerekli alt yapı hazır mı, okul sayısı  bunun için yeterli mi ?
 
İlimizde eğitim öğretim faaliyetlerine devam eden 489 kurumumuzun 419’u Tam Gün Eğitim, 40 tanesi ise İkili Eğitim vermektedir. Yani okullarımızın % 86’sı şu an Tam Gün Eğitim vermektedir. Örgün eğitimde öğrenim gören 116 Bin öğrencimizin 80 bin 401’i Tam Gün Eğitim kapsamında eğitim görmekte olup,  Öğrencilerimizin de % 70’i Tam Gün Eğitime devam etmektedir. Tam gün eğitim çalışmalarımız aralıksız bir şekilde devam etmektedir. İlimizde yeni açılan okullar, yapımı devam edenler ve ihaleye çıkacak olanlar ile birlikte sorun yaşanmadan Tam Gün Eğitime geçeceğiz. Özellikle Arsa Karşılığı Okul Projesi (AKOY) kapsamında yapılacak olan okullarımızla birlikte Elazığ 2020-2021 Eğitim Öğretim yılında tamamen Tam Gün Eğitime geçmiş olacaktır.
16 Aralık 2018 Pazar, 20:54
275 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Elazığ Milli Eğitim Müdürü Fevzi GÜRTÜRK Tam Gün Eğitim İçin Hazırız Dedi