181 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Elazığ Kültür ve Tanıtma Vakfı konser Programı Düzenleyecek
Elazığ Kültür ve Tanıtma Vakfı konser Programı Düzenleyecek
 
Harput Senfoni Orkestrası, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Elazığ'a gelişinin 82. yıldönümü münasebetiyle Elazığ'da konser verecek. 
 
Merkezi Ankara'da bulunan Elazığ Kültür ve Tanıtma Vakfı tarafından organize edilen konser, 17 Kasım Pazar Günü Saat 19:30'da Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek. 
 
Gazetemizi ziyaret eden Elazığ Kültür ve Tanıtma Vakfı Genel Sekreteri Murat Katipoğlu, yaptığı açıklamada, "Harput Senfonisi bizim için önemli bir eser oldu. Bu eseri ikinci defa Elazığ'da icra edeceğiz. Bu bakımdan bütün halkımızın konsere teşriflerini rica ediyorum" dedi. 
 
"35 YILDIR ELAZIĞLI ÖĞRENCİLERE BURS VERİYORUZ"
 
Vakfın çalışmaları hakkında da bilgiler veren Katipoğlu "Biz Vakıf olarak Ankara'da Elazığ Kültürünün tanıtılması, Elazığ ekonomisine ne fayda sağlarız, bu konuda çalışmalar yapmak ve daha da önemlisi Elazığ'dan Ankara'ya üniversite tahsili için gelen öğrencilerimize karşılıksız burs vermek gibi faaliyetlerimiz var. Elazığ'dan gelen gençlerimizin çok büyük başarıları var. Dereceye girerek Ankara'ya geliyorlar. Bunlara karşı da bizim Elazığlı olarak bir hizmetimizin olması lazım. Bu yüzden biz her yıl karşılıksız burs vermeye devam ediyoruz. 38 yıldır öğrencilerimize burs veriyoruz. Bugüne kadar 4 Bin 500 öğrencimiz vakfımızdan burs almıştır. Vakfımız Ankara'da 5 katlı kendi binasında faaliyetlerini yürütmektedir." 
 
15 Kasım 2019 Cuma, 16:03
181 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Elazığ Kültür ve Tanıtma Vakfı konser Programı Düzenleyecek