975 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
ELAZIĞ KUDÜS PLATFORMU’NDAN MİTİNGE DAVET
ELAZIĞ KUDÜS PLATFORMU’NDAN MİTİNGE DAVET
Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın geçtiğimiz hafta Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdıklarını ilan etmesinin ardından İslam coğrafyasından gelen tepkiler çığ gibi büyüyor. 
 
Elazığ Kudüs Platformu tarafından 15 Aralık Cuma günü namaz çıkışında İzzetpaşa Meydanı’nda miting ve dua programı düzenlenecek.
 
Platform tarafından düzenlenecek miting ve dua programı saat 13’te başlayacak ve ABD’nin tavrı katılımcılar tarafından lanetlenecek.
 
Şehir genelinde bulunan siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının desteklediği ‘Kudüs İslam’ın Başkenti’ programında Uluslararası Kudüs ve Filistin destek birliği sözcüsü Talal Nassar’da bir konuşma yaparak düşüncelerini paylaşacak. 
Elazığ Kudüs Platformu basın sözcülüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada şunlar ifade edildi:
 
“Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa’nın bulunduğu mukaddes belde Kudüs, İslam’ındır. Günlerdir ülkemizden ve ilimizden gelen tepkilerle ilk kıblemiz Kudüs’ün İsrail’in başkenti olarak tanınması lanetlenmektedir. Bir işgal devleti olan İsrail’in bu açıklamaların ardından Gazze’de ki saldırıları ise artık Müslümanların sabrını taşırmaktadır. Kudüs, sadece bir şehir ve mekân ve mukaddes belde değildir. Dava ve direniş simgesidir, ilk kıblemiz ve istikametimizdir. Karanlıktan aydınlığa yürüyüşün adıdır. Mekke'den sonra yeryüzünün en eski mabedidir. Kudüs Müslümanların en büyük cihadıdır. Elazığ her zamanki duruşuyla tavrını ortaya koyarak günlerdir meydanlarda ABD’nin tavrını en sert şekilde kınamaktadır.
 
Bu kapsamda 15 Aralık Cuma günü namaz çıkışında Elazığ Kudüs Platformu tarafından organize edilecek miting ve dua programına tüm hemşehrilerimizin katılım sağlamasını, böylesi önemli bir konuda birlik ve beraberlik ruhunun pekişmesini canı gönülden diliyoruz.”
 
13 Aralık 2017 Çarşamba, 20:50
975 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
ELAZIĞ KUDÜS PLATFORMU’NDAN MİTİNGE DAVET