134 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Elazığ İl Koordinatörü Sertaç YILMAZ, dan Süt Üreticileri Birliği’ne Ziyaret
Elazığ İl Koordinatörü Sertaç YILMAZ dan Süt Üreticileri Birliği’ne Ziyaret
Elazığ İl Koordinatörü Sertaç YILMAZ, Elazığ Süt Üreticileri Birliği Olağan Genel Kurulunda güven tazeleyen mevcut Başkan Halef ORTAÇ'ı makamında ziyaret etti.
 
İlimizdeki yatırımların değerlendirildiği ziyarette konuşan YILMAZ; ‘’ 16 Şubat tarihinde ilanına çıkılan IPARD II 5. Başvuru Çağrı döneminde Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar Tedbiri kapsamında büyükbaş-küçükbaş et ve süt üretimine, kanatlı eti yatırımlarına ve mevcut yumurta üretim tesislerine %40 ile %70 arasında değişen oranlarda destek verdiklerini, Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanmasına Yönelik Yatırımlar Tedbiri kapsamında ise Süt ve Süt Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Kırmızı ve Kanatlı Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Su Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile Meyve Sebze Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanmasına yönelik yatırımlara da %40 ile %50 arasında değişen oranlarda destek verdiklerini’’ belirtti.
 
TKDK’nın Elazığ ekonomisine çok ciddi destek verdiği belirten YILMAZ, Elazığ’da faaliyete başladıkları 2012 yılından bu yana yaklaşık 215 milyon TL hibe ödemesi gerçekleştirdiklerini ifade ederek, IPARD fonlarından en etkin faydalanan illerin başında geldiklerini söyledi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Elazığ Süt Üreticileri Birliği Başkanı Halef ORTAÇ ise İl Koordinatörü Yılmaz’a teşekkürlerini ileterek, ‘’Bölgemizde kurulacak ve önümüzdeki yıl Nisan ayında faaliyete geçecek olan ulusal bir firma vasıtasıyla süt fiyatlarının olması gerektiği düzeye geleceğine inanıyoruz. TKDK vasıtasıyla desteklenecek yatırımlar İlimiz ve Bölgemiz hayvancılığına çok ciddi değer katacaktır.’’ dedi.
 
25 Mart 2019 Pazartesi, 15:48
134 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Elazığ İl Koordinatörü Sertaç YILMAZ dan Süt Üreticileri Birliği’ne Ziyaret