1323 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Elazığ da Koruk Köğünde Üzüm Festivali Yapıldı
Elazığ da Koruk Köğünde Üzüm Festivali Yapıldı

Elazığ 2.Geleneksel Üzüm festivali , Koruk köyünde gerçekleşti. Festivale Elazığ Vali Yrd. Sayın Mustafa GÜL, Elazığ Belediye Başkanı Sayın Mücahit YANILMAZ, Elazığ AK Parti İl Başkanı Sayın Ramazan GÜRGÖZE, Bakanlığımızı temsilen Havza Daire Başkanı Sayın Uğur ERDEM, Elazığ Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sayın Turan KARAHAN, STK Temsilcileri, Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahattin KAYA, Kamu Kurum Müdürleri, Kurum personellerimiz ve Çiftçilerimizin katılımıyla gerçekleşti.

 il Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sayın Turan KARAHAN yaptığı konuşmada  ; Elazığ'ın Üzüm potansiyeli , marka haline gelen üzüm çeşitleri ve coğrafi işaret belgesi alan öküzgözü üzümü hakkında bilgiler vererek, konuklara katılım ve katkılarından dolayı teşekkürlerini dile getirdi.  Protokol konuşmalarının ardından  Elazığ yöresel halk oyunları gösterisi yapıldı. Siyah ve Beyaz Üzüm kategorilerinde yarışmaya katılan 26 üreticiden jüri değerlendirme sonuçlarına göre  dereceye giren üreticilerimize  protokol tarafından hediyeleri verildi. 1. olan üreticilerimize çapa makinasi, 2.olan üreticilerimize pulvarizatör (ilaçlama makinası),  3. Olan üreticilerimize ise Budama seti verildi. Ayrıca yoğun üzüm üretimi yapılan 5 köyün üreticileri adına köy muhtarlarına üzüm sıkma makinası hediye edildi.

 Ayrıca  2.Geleneksel Üzüm Festivalinde emeği geçenler için plaket töreni düzenlendi. Elazığ 2.Geleneksel Üzüm Festivali bu akşam Koruk köyünde düzenlenecek konserin ardından son bulacak…        

27 Eylül 2017 Çarşamba, 23:28
1323 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Elazığ da Koruk Köğünde Üzüm Festivali Yapıldı