596 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Elazığ Cidde’den Sonra Bu kez de Berlin Turizm Fuarında…
Elazığ Cidde’den Sonra Bu kez de Berlin Turizm Fuarında…
Elazığ Valisi çetin Oktay Kaldırım’ın girişimleri ve yoğun gayretleri ile  28 Şubat 2 Mart tarihleri arasında Elazığ’ın da iştirak ettiği Uluslar arası Cidde Turizm Fuarının ardından Elazığ, bu kez de Berlin de düzenlenen Uluslararası Berlin Turizm Fuarında boy gösteriyor. 
 
Elazığ’da göreve başladığı günden buyana şehrin Turizm potansiyelinin ön plana çıkarılması ve etkin tanıtımının yapılması yönünde gayret içerisinde olan Elazığ Valisi çetin Oktay Kaldırım’ın başlatmış olduğu Turizm Seferberliği çerçevesinde yine Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın  himayelerinde Harput Vakfı ve Fırat Kalkınma Ajansı nın müşterek organizasyonu ile Elazığ’n da temsil edildiği Uluslar arası Berlin Turizm Fuarı’nın açılışı gerçekleşti.
 
 
Fuarın Açılışını Almanya Başbakanı Angela Merkell yaparken ülkemizi temsilen fuarın açılışna Kültür ve Turizm Bakanı  Numan Kurtulmuş’ta katıldı.
 
Almanyanın Berlin şehrinde düzenlenen ve dünyanın bir çok ülkesinin iştirak ettiği fuarda Türkiye 3079  m2 büyüklüğünde bir stand alırken Elazığ standı  Berlin Uluslar arası Turizm Fuarının ilgi gören standlarından biri oldu.
 
Elazığ standında fuarı ziyaret için gelen misafirler ve gurbetçi vatandaşlarımızla yakından ilgilenen Elazığ heyeti, Elazığ’ın Kültür,Turizm,Sanayi ve yatırım alanlarında bilgiler vererek, şehrimize yatırım çekilmesi noktasında girişimlerde bulunuyorlar.
Fuarın ilk gününde Vip ziyaretçilerle bir araya gelen Elazığ heyeti üst düzey şirket yöneticilerine Elazığ’ın yatırım olanakları ile birlikte şehrimizin tarihi kültürel zenginliği ile ilgili bilgiler vererek Elazığ’ı en iyi şekilde tanıtmanın çabasını veriyorlar.
Uluslar arası Berlin Fuarındaki Elazığ Standına özellikle Ortadoğu kökenli yatırımcı ve işadamlarının yoğun ilgi gösterdiği belirtilirken Elazığ Heyeti Elazığ standına gelen misafirlerle bire bir ilgilenerek, 6. Bölge teşvik imkanları ve şehrimizin yaşanabilirliği hakkında video gösterimleri ve broşürlerle ilimizin tanıtılması çalışmalarını sürdürüyorlar.
 
 
7-11 Mart Tarihleri arasında ziyaret edilebilecek olan Uluslar arası Berlin Turizm fuarında şehrimiz, Elazığ Valiliği, Harput Vakfı ve Fırat kalkınma Ajansının müşterek organizasyonu ile temsil ediliyor.
 
 
 
09 Mart 2018 Cuma, 19:55
596 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Elazığ Cidde’den Sonra Bu kez de Berlin Turizm Fuarında…