1085 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Elazığ Belediyesi 'Müteahhit firmaları su şebekelerine zarar verdi'
Elazığ Belediyesi Müteahhit firmaları su şebekelerine zarar verdi
Cumhuriyet Mahallesi vatandaşlarının, yaşanan uzun süreli su sıkıntısı yönündeki şikayetleri üzerine yaptığımız habere Elazığ Belediyesi’nden cevap geldi.
 
Konuyla ilgili yapılan açıklamada kesintilerin sebebi su debilerinin düşmesi ve 3. müteahhit firmalarının su şebekelerine verdiği zarar olarak açıklandı.
 
Açıklamada, elektrik ve doğalgaz çalışmalarını yapan müteahhit firmalarının bölgedeki su şebekelerine zarar verdiği belirtildi.
Zarar gören şebekelerde çalışmalar yapıldığı belirtilerek çalışmaların hafta sonuna kadar tamamlanması için 24 saat çalışıldığına dikkat çekildi.
 
Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Şehrimizde içme suyunun tamamı yeraltı derin su kuyularından karşılanmaktadır. Yapımı devam eden Hamzabey içme suyu projesi ve yürütülen diğer projelerimiz tamamlanıncaya kadar içme suyumuzda problemler yaşanmaması için 79 adet derin kuyumuza ilave olarak sadece bu yıl 34 adet derin su kuyusu açılmıştır.Yaşanan kuraklık ve yeraltı sularında aşırı hızlı düşüşe paralel olarak mevcut derin su kuyularımızda su debilerinde beklenmeyen bir düşüş meydana gelmiştir. Ayrıca Cumhuriyet Mahallesi ve özellikle Abdullahpaşa Mahallelerinin üst kısımlarında bulunan ve sondaj kuyularına sahip siteler, sondaj kuyularının kuruması sonucu belediyemize başvurarak su talebinde bulunmuştur. 
 
Su talebinde bulunan sitelerin fazla sayıda olması ve mevcut yeraltı sularımızda aşırı debi düşüşlerine rağmen Kurban Bayramı’ndan sonra bazı bölgelerimizde elektrik kesintilerinin ve 3. müteahhit firmaların şebekemize verdiği zararlar nedeni ile birkaç saat su problemi kısmi olarak yaşanmıştır. Bölgenin yaşadığı problemin çözümü için ekiplerimiz 24 saat vardiyalı olarak çalışmakta olup hafta sonuna kadar sorunlar ortadan kalkacaktır.” denildi.
05 Eylül 2018 Çarşamba, 13:00
1085 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Elazığ Belediyesi Müteahhit firmaları su şebekelerine zarar verdi