12 Ocak 2020 Pazar, 406 kişi okudu
Murat Ünal
ELAZIĞ BELEDİYESİ KONGRE MERKEZİ
Yazı bir tekrar yazısı olacak, ama bazı konularda tekrar çok faydalıdır. en azından gündem canlı kalır, karınca kararınca katkımız olur.
 
Tekrardan kasıt, Yeni Ufuk ve Gün Işığı gazetelerinin Genel Yayın yönetmeni, Sayın Nafiz Koca'nın bir yazısını az önce okudum.
 
Hemen akabinde yazı kaleme almak, hem okuyucu, hem de yazılar yazdığım Gazetenin Genel Yayın Yönetmeninin garibine gidebilir.
 
Önce Nafiz'e telefon etme ihtiyacı hissettim, sonra vazgeçtim, yazı yazmak için kimseden şimdiye kadar izin almamıştım, zaten O na da ters gelecekti, Nafiz ne dersin yazayım mı sorusu.
 
Okuyucu ve Nafiz'in hoş görüsüne güvenip yazıya başladım.
 
Nafiz, Boş bir arsanın Belediye Kongre Sarayı için tahsis edilmesini öneriyordu yazısında.
 
Yıllar öncesine gittim bir anda.
 
Yıllar önce, Şehrin merkezindeki ilk belediye binası, benim de meclis üyesi olduğum O dönem ki belediye başkanı tarafından, birilerine peşkeş çekilmiş, Elazığ belediye binasız kalmıştı.
 
Metruk bir binada çok kötü şartlarda görev yapıyor, yüksek fiyatlar ile kira ödüyorduk.
 
Yine bir denetim faaliyeti için İşletme Müdürünün odasındayız, belediye başkan yardımcısı Sayın Şükrü Köse geldi, hal hatır sorduk.
 
Denetim falan bir tarafa kalsın dedim kendi kendime, nasıl olsa vaktimiz var diyerek, Şükrü beye;
 
'' Bak Şükrü bey, belediye yönetimi ile aram iyi değil biliyorsun, ama size bir kıyak yapalım Ak Parti olarak, Gazi Huzur evi yanındaki boş arsa, İl özel idaresi, müftülük ve belediyenin ortak malı. burayı belediye hizmet binası yapılacak şekilde, lehinize ifrazını yaptırıp, size verelim, belediye hizmet binası yapın dedim'' önce şaşırdı, sonra çok iyi olur, minnet duyarız dedi.
 
Tebessüm edip ayrıldım.
 
Tabi benim başaracağım bir iş değildi bu teklif, hemen İl Başkanımız, Sayın Ali Şerifoğulları'nın yanına gittim, olduğu gibi anlattım.
 
Ali bey çok olumlu gördü, İl Özel idaresi tarafını Ali beyin kendisi halletti, tabi bu arada yaşadığımız sıkıntıları yazmıyorum, tepkilerin temelinde Ak Partili olmayan bir belediyeye bu kıyağı nasıl yaparsınız itirazı yatıyordu.
 
Ali bey bu tepkilere göğüs gererek, arsayı belediye lehine Şehre kazandırdı.
 
Ben de Belediye binasının ilk fikir babası ve teşvik edicisi olmuştum.Katkım benim için halen mutluluk kaynağıdır.
 
Ve belediye hizmet binası yapılmış oldu, Elazığ da bir gecekondu da Belediyecilik hizmeti almaktan kurtuldu.
 
Bu anıyı şunun için yazdım, Belediye hizmet binasının yanında boş duran kamu ortaklı arsanın, cami yapılması niyetini Nafizin yazısından öğrendim, Elazığ cami zengini bir kent, camiye ihtiyaç olduğunu zannetmiyorum.
 
Elazığ cami zengini olmasına karşın, kongre ve toplantı salonu fakiri bir kent, bu eksik, çok önemli ölçüde bu arsanın Kongre merkezi yapılması ile giderilecektir.
 
Bizim Ali bey ile belediyeye yaptığımız kıyak yanında çok kolay bir iş, kimsenin muhalif kalacağını zannetmiyorum, muhalif parti riski de yok.
 
İl başkanımız Ali beyin evladı şu an belediye başkanı, Şahin beye topu atıp zor durumda bırakmak istemem, ben topu Sağduyusuna inandığım Elazığ Kamuoyuna atıyorum.
 
Nafiz'in başlattığı bu hayırlı öneriyi, Kamuoyun da desteklemesi umudu ile bu yazıyı kaleme aldım.
 
Umarım okurlar, öneriyi gündeme getiren Nafiz ve İlgililer anlayış ile karşılar, nakarata ne gerek vardı demezler.
 
Elazığ Güzel bir Kongre merkezine kavuşur.
 
Çok kolay bir iş, Kolay olması yanında çok gerekli bir iş.
 
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
ELAZIĞ BELEDİYESİ KONGRE MERKEZİ