130 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
ELAZIĞ, ACİL SAĞLIK HİZMETLERİNDE TÜRKİYE ORTALAMASININ ÜZERİNDE
ELAZIĞ ACİL SAĞLIK HİZMETLERİNDE TÜRKİYE ORTALAMASININ ÜZERİNDE
Elazığ'da 1-7 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri Haftası kapsamında UMKE, 112 , İtfaiye ve AFAD Müdürlüklerinin katılımı ile acil sağlık araçları korteji  ve personeli eşliğinde etkinlik gerçekleştirildi.
 
İl Sağlık Müdürlüğü organizasyonunda  gerçekleştirilen etkinlik kapsamında acil sağlık birimlerine bağlı araçlar Kültürpark' ta başlayıp, Vali Fahri Bey caddesi ve Gazi Caddesi güzergahında siren çalıp şehir turu attı. 
 
Etkinliğe katılan Elazığ İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Cahit Polat, yaptığı açıklamada, Elazığ'ınacil sağlık hizmetlerinde oldukça iyi bir noktada olduğunu belirterek, "Geçmiş dönemlerde sınırlı sayıda ambulansımız ve sınırlı sayıda acil sağlık istasyonumuz vardı. Ama bugün gelinen noktada Elazığımızda 33 tane acil sağlık hizmeti istasyonumuz var. yine 66 ambulansımızla yine gerekli olduğu oldu zaman helikopter ve uçak ambulansla ülkemizin en ücra noktasında bir acil tıbbi müdahale ihtiyacı bulunan vakaya müdahale etme şansına erişmiş durumdayız. Elazığ'da acil sağlık hizmetlerinde kentsel vaka dediğimiz durumlara 10 Dakikada ulaşıyoruz. Kentsel vakalara ulaşma oranımız yüzde 99. Yine kırsal bölgelerdeki vakalara ulaşma oranımız yüzde 95 civarındadır. Bu da Türkiye ortalamasının üstündedir. Elazığ olarak acil sağlık hizmetlerinde oldukça iyi bir noktayız. Yine acil sağlık hizmetleri başkanlığımızın altında hizmet veren, gönüllülük esasına dayalı çalışan afet birimimiz ve UMKE birimimizde 120 personelimizle acil afet durumlarında sağlık ihtiyacı olan vatandaşlarımıza yine Türk silahlı Kuvvetlerimizle birlikte sınır görevinde başarıyla hizmet vermektedir. Acil sağlık hizmetleri verirken bir takım sıkıntılar yaşıyoruz ama halkımızın duyarlılığı ile bu sıkıntıları aşacağımıza inanıyorum" dedi. 
 
Konuşmanın ardından İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Cahit Polat, acil sağlık hizmetleri birimlerini ziyaret ederek personele çalışmalarında başarılar diledi. 
 
Etkinlik kapsamında Park 23'te açılan stantlar gezildi. 
 
04 Aralık 2019 Çarşamba, 14:49
130 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
ELAZIĞ ACİL SAĞLIK HİZMETLERİNDE TÜRKİYE ORTALAMASININ ÜZERİNDE