188 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
El emeği göz nuru çarşıdaki kadınlarimizi ziyaret edip dünya kadınlar günlerini kutladık
El emeği göz nuru çarşıdaki kadınlarimizi ziyaret edip dünya kadınlar günlerini kutladık
Saadet Partisi Kadın Kolları 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bugün Harput’taki El Emeği, Göz Nuru çarşısını ziyaret ederek buradaki kadınlara karanfil dağıtıp günlerini kutladılar.
 
Burada bir açıklama yapan Kadın Kolları Gençlik Kolu Başkanı Züleyha BAHÇEÇİ: Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla tarihi Harput beldemizdeki El Emeği Göz Nuru çarşısında faaliyet gösteren hanım kardeşlerimizi ziyaret ederek Kadınlar Gününü kutladık.
 
Ailenin temel unsuru olan kadınlarımızın üzerlerinde taşıdıkları annelik görevi yanında aile bütçesine katkıda bulunmak için çaba sarf etmelerinin her türlü takdire şayan olduğunu belirtti. Ülkemiz kadınlarının varlıkta da yoklukta da her zaman eşlerinin yanında bulunarak ailelerinin huzur ve mutluluğu için fedakârlıkta bulunduklarını ilave etti. Mensubu bulunduğumuz Yüce İslam dini kadınlarımıza en büyük değeri vererek; cennetin annelerin ayağı altında olduğunu buyurmuştur. Anne hakkını babanın hakkından daha üstün gören Sevgili Peygamberimiz (S.A.V.) veda hutbesinde kadınların hakları konusunda uyarılarda bulunmuştur.
 
Ancak günümüzde kadınlar her türlü sömürüye açık bulunmakta, kapitalist sistem tarafından bedeni ve cinselliği alabildiğine istismar edilmektedir” dedi. Ayrıca 6284 sayılı ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesine dair kanunun toplumda derin yaralar açtığını ve amacının tam tersine kadına şiddeti artırdığını ekleyerek, ailelerimiz gerçek mutluluğa, kadınlarımız ise gerçek değerlerine ancak Saadet Partimizin iktidarında kavuşacaklardır” diye konuşmasını bitirdi.
 
08 Mart 2019 Cuma, 23:34
188 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
El emeği göz nuru çarşıdaki kadınlarimizi ziyaret edip dünya kadınlar günlerini kutladık