307 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
EFENDİMİZİN İZİNDE BİR GENÇLİK
EFENDİMİZİN İZİNDE BİR GENÇLİK
Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) hepimiz için en güzel örnektir. Bütün yönleriyle ümmetin hayatına örnek olmuştur.
 
İyilikte, yardımda, cömertlikte, infakta, sevgide, mazluma kucak açmada, zalimin zulmüne engel olmakta, ailesine ev işlerinde yardım etmesinde, ticari dürüstlüğünde canlı örnek abidesi olarak karşımızda durmaktadır.
 
Yarattığı insanı bütün yönleriyle en iyi bilen Rabbimiz, örnek alacağımız modeli yaratmış, eğitimini vermiş “And olsun ki Allaha ve ahirete kavuşmayı uman, Allah’ı çokça zikreden kimseler ve sizler için Allah’ın resulü en güzel örnektir.” (Ahzab 21) ayetiyle kulların dünya hayatında rehberini bildirmiştir.
 
Hz. Peygamberimiz, gençlerin elde edeceği sevapları şu hadisi şerifiyle müjdeliyordu:
 
“ Yedi sınıf insan vardır ki Yüce Allah kendi gölgesinden başka hiçbir gölge bulunmayan kıyamet gününde, bunları kendi arşının gölgesinde gölgelendirir. Bunlardan ilki, adil devlet başkanları, ikinci olarak da Allah’a ibadet ederek temiz bir hayat içinde yetişen gençtir.”
 
Efendimizin İzinde bir gençlik olarak O’nun hayatını, ahlakını, örnek almak için gayret gösteriyoruz. Ortaokullu Gençlerimizin de bu değerden uzak kalmaması ve Peygamberimizi tanıyıp örnek alması için; O’nun yanında mücadele eden Genç Sahabelerin izinden giden bir gençlik arzuluyoruz. Allah’a İbadet eden, temiz bir hayat içinde yetişen bir nesil, bir gençlik yetiştirmek istiyoruz. Bu amaçla Anadolu Gençlik Derneği olarak; Ortaokullar Efendimizin İzinde Siyer-i Nebi Yarışmamızı ülke genelinde 81 il ve ilçelerimizde 5 yıldır düzenliyoruz. Bu 5 yıl içerisinde Siyer-i Nebi Yarışması vesilesiyle yaklaşık 1 Milyon Gencimize ulaşarak Efendimiz (S.A.S)’in ahlâkı ile buluşturmaya çalıştık.
 
Elazığ Merkez, Akçakiraz / Altınçevre, Yazıkonak, Yurtbaşı, Baskil, Karakoçan, Keban, Maden ve Palu olmak üzere ilimizde 10 noktada Siyer-i Nebi sınavımızı gerçekleştik. 
 
Siyer-i Nebi Soru ve Cevapları Bu Akşam Saat: 18.00’da AGD TV Ekranlarından Canlı Olarak Yayınlanacaktır.‬ Sınav sonuçları da 12 mayıs'ta efendimizinizinde.com'dan açıklanacaktır.
 
Siyer-i Nebi Sınavımıza katılan tüm öğrencilerimize ve emeği geçen tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum.
 
Recep KOCA
AGD Elazığ Şube Başkanı
 
 
 
20 Nisan 2019 Cumartesi, 16:04
307 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
EFENDİMİZİN İZİNDE BİR GENÇLİK