259 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
EBMC’den, KÖSE ve YENTÜR’e Hayırlı Olsun Ziyareti
EBMC’den KÖSE ve YENTÜR’e Hayırlı Olsun Ziyareti
EBMC Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Osman KÖSE ve Elazığ Baro Başkanlığına seçilen Mustafa YENTÜR’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
 
Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti Başkanı ve M. Nafiz KOCA ve yönetim kurulu üyeleri, Adliye Sarayındaki ilk ziyaretlerini Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Osman KÖSE’ye yaptılar.
 
Başsavcı Osman KÖSE ziyaret nedeniyle memnuniyetini dile getirerek “ Elazığ basınını günlük olarak takip ediyorum. Basın olarak yaptıkları haberlerde vatanın, milletinin yanında olması devletçi bir tutum sergilemesi bizi ziyadesiyle memnun etti” dedi.
 
KÖSE ayrıca, FETÖ/PDY davalarında süreci çok hassas yürüttüklerini hiçbir vatandaşın mağdur olmaması için azami gayret gösterdiklerini iletti.
 
 Başsavcı Osman KÖSE’nin kendilerine göstermiş oldukları ilgiden dolayı  teşekkür eden  EBMC Başkanı M. Nafiz KOCA “ Sohbette içinde bulunduğumuz süreçle ilgili sohbetlerimiz oldu. Sayın başsavcımızın süreci çok iyi kontrol altında tuttuğunu ve hak, hukuk, adalet konusunda çok büyük hassasiyetlerini görmemiz de Elazığ basın mensupları olarak bizi ayrıca mutlu etti. Sayın başsavcıma başarılar diliyorum. Elazığ basını olarak,  sayın başsavcımıza adli olaylarda iş ve güç birliği içerisinde olacağımızı bildiriyorum. Sayın başsavcımız nezdinde bütün hukuk camiasına saygılarımı sunuyorum” diye kaydetti.
 
Elazığ Baro Başkanlığına seçilen Mustafa YENTÜR ise EBMC yönetim kurulu üyelerine ziyaret nedeniyle teşekkür etti. YENTÜR “ Elâzığ barosu olarak, Elazığ’ın sorunlarında basınımızla güç birliği etmeye birlikte hareket etmeye hazırız. Baro olarak üzerimize düşen her türlü sorumluluktan kaçınmayacağımızı buradan belirtmek isterim. Çünkü; biz birlikte daha güçlüyüz ve ortak paydamız Elazığ’ı daha iyi bir yerlere taşımak. EBMC Başkanı Nafiz KOCA beyefendiye ve yönetim kurulu adına Elazığ Barosu adına teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı. 
 
EBMC Başkanı Nafiz KOCA ise “ Elazığ Baro Başkanımızı ziyaretimiz nedeniyle kendisiyle iki defa sarıldık. Sayın başkanımıza bir mahcubiyetimiz vardı.  Birincisi geçtiğimiz günlerde yapmış olduğumuz Günışığı Gazetesi tanıtım gecesinde başkanımızla yakından ilgilemememizdi. İkincisi ise gecikmiş tebrik ziyaretimiz nedeniyleydi.  Başkanımızı mesleki hayatında olduğu gibi mesleki hayatında da güler yüzlü mutlu olduğunu görmek çevresine ve bizlere pozitif enerji vermesi de bizleri ayrıca mutlu ediyor. Sayın başkanımızın hukuk camiasına çok büyük katkı sağlayacağını bu katkıların hem adliye boyutunda hem sivil boyutunda Elazığ için çok güzel şeylere vesile olacağını düşünüyoruz. Başkanımızın bizlere göstermiş olduğu ilgiden dolayı da ayrıca teşekkür ediyorum” diye belirtti. 
 
06 Aralık 2018 Perşembe, 19:22
259 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
EBMC’den KÖSE ve YENTÜR’e Hayırlı Olsun Ziyareti