1557 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Dört Başkan Toplantıya Davet Edilmedi
Dört  Başkan Toplantıya Davet Edilmedi
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un Elazığ ziyaretine ilişkin gündemi sarsacak bir olay daha yaşandı. Elazığ'da bir ilçe ve üç belde belediye başkanının Bakan Kurum'un programına davet edilmediği iddia edildi. 
 
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un Elazığ ziyareti gündemdeki yerini koruyor. 
Bakan Kurum'un Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbettin Demirdağ'a sert ikazı gündeme bomba gibi düşerken, gündemi sarsacak yeni bir iddia daha ortaya çıktı. 
 
BAKAN KURUM BELEDİYELERE DESTEK VERECEĞİZ DEMİŞTİ
 
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Elazığ'da 2 günlük programı kapsamında  çeşitli gezi ve incelemelerde bulunmuş, ülke ve yerel gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunmuştu. 
 
Bakan Kurum, ziyarette yaptığı açıklamalarda il, ilçe ve belde belediyelerin sorunlarıyla yakında ilgilendiklerini, buna ilişkin her türlü desteği vereceklerini aktarmıştı. 
 
İKİ BAŞKAN SORUNLARINI İLETEMEDİ
 
Ancak, Elazığ'da bir ilçe ve üç belde belediye başkanı sorunlarını Bakan Kurum'a aktarma imkanı bulamadı. 
Keban İlçesinin Bağımsız Belediye Başkanı Fethiye Atlı, Demokrat Partili Erimli Belediye Başkanı Cihan Yılmaz, Saadet Partili Yazıkonak Belediye Başkanı Hatif Çadırcı ve Bükardı Beldesi Bağımsız Belediye Başkanı Hüseyin Açmaz'ın, Bakan Kurum başkanlığında düzenlenen toplantıya davet edilmediği iddia edildi.
 
ATLI: "PROGRAMI DÜZENLEYENLERE SORMAK LAZIM"
 
Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı Günışığı Gazetesi'ne yaptığı açıklamada "Sayın Bakanın Elazığ ziyaretine ilişkin bilgim olmadı. Programa davet edilmedim. Sayın Bakanın geldiği gün ben Malatya'da taziyedeydim. Programa davet edilseydim programa katılacaktım. Neden davet edilmediğimi bilmiyorum. Bunu programı düzenleyenlere sormak lazım." diye konuştu.

 
 
 
 
   
 
 
 
 
 
14 Ekim 2019 Pazartesi, 14:38
1557 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Dört Başkan Toplantıya Davet Edilmedi