1177 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
DOĞALGAZ KULLANMAYANA CEZA
DOĞALGAZ KULLANMAYANA CEZA
 
Elazığ Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre doğalgaz hattı geçen tüm kamu kurum ve konutlarda doğalgaz kullanımı mecbur edilirken, kullanmayan konutlar için idari para cezası uygulanacağı bildirildi.
 
DOĞALGAZ KULLANIMI ZORUNLU HALE GETİRİLDİ
 
Elazığ genelinde özellikle kış aylarında artan hava ve çevre kirliliğinin önüne geçmek,  halk sağlığını korumak amacıyla 24.04.2017 tarihinde alınan Mahalli Çevre Kurulu Kararı ile doğalgaz hattının geçtiği bölgelerde ısınma amaçlı doğalgaz kullanımı zorunlu hale getirildi.
 
Elazığ Belediyesi  ‘’Temiz Hava’’ sloganıyla,  İl genelinde Ulusal Hava Kalitesi verilerine göre parametreleri iyileştirmek için uygulama ve denetimlerine devam edecek. 
 
İDARİ CEZA UYGULANACAK
 
Elazığ Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, alınan Mahalli Çevre Kurulu (MÇK) Kararı doğrultusunda, vatandaşların mağduriyet yaşamaması için doğalgaza geçilmesi hususunda 2018-2019 kış sezonu itibariyle hazırlıklarını tamamlaması gerektiği bildirildi. Aksi takdirde 2872 sayılı Çevre Kanunu’nun ilgili maddelerine göre idari yaptırım kararı uygulanacağı ve yapılacak denetimlerde doğalgaz kullanmayanlar hakkında cezai işlem uygulanacağını bildirildi.
 
07 Şubat 2018 Çarşamba, 00:12
1177 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
DOĞALGAZ KULLANMAYANA CEZA