166 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
DİŞ HEKİMLERİ ODASI: HEKİMLER ŞİDDETİ HAK ETMİYOR
DİŞ HEKİMLERİ ODASI HEKİMLER ŞİDDETİ HAK ETMİYOR
Elazığ Diş Hekimleri Odası, Fırat Üniversitesi Diş Hekimliği fakültesinde görevli Diş Hekimi U.D’ye yapılan saldırıyı kınadı. 
 
Diş Hekimleri Odasından yapılan açıklamada,"Dün Fırat üniversitesi Diş Hekimliği fakültesinde Diş Hekimi U.D’ye saldırıda bulunulmuştur. Hekim arkadaşımızın ciddi bir sağlık probleminin olmayışı ve şüphelinin  yakalanması bizleri bir nebze olsun rahatlatmıştır.
 
Kabul edemediğimiz noktalar var. Her ne sebeple olursa olsun tek amacı insanları iyileştirmek olan hekimler şiddeti hak etmiyor.Bu şiddet  ister sözlü ister fiziki olsun fark etmez. İnsanları  sağlığına kavuşturmayı hedefleyen sağlık çalışanları sağlığından oluyor.Bu kabul edilebilir bir durum değildir.Hekimler rahat bir ortamda mesleklerini icra etmelidir.
 
Hekimlik itibarı ve saygınlığı korunmalıdır.Toplumumuz şiddetin hiçbir türüne prim vermemelidir.Medyamız şiddeti öven ve onaylayan yayınlar yapmamalıdır. Tüm sağlık çalışanlarının haklarını korumak adına yanlarındayız. Biz büyük bir aileyiz. Hepimize geçmiş olsun.Bir daha yaşanmaması dileğiyle." ifadelerine yer verildi.
 
06 Aralık 2019 Cuma, 16:34
166 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
DİŞ HEKİMLERİ ODASI HEKİMLER ŞİDDETİ HAK ETMİYOR