25 Mayıs 2015 Pazartesi, 18222 kişi okudu
DİŞ HASTANESİ REZİLLİĞİ!
Geçtiğimiz haftalarda Elazığ Diş Hastanesinde yapılan diş ile ilgili tedavilerin kalitesiz ve önemsizce yapıldığını belirtmiştim.
 
Ancak bu kadar abartıya kaçacaklarını da düşünmemiştim.
 
Ben sosyal bir devlet olan Türkiye Cumhuriyetinin, Sosyal Güvenlik Kurumuna tabi olan bir vatandaşım.
 
Dişimin dolgu yapılması için geçtiğimiz yıl diş hastanesine giderek dolgu yaptırdım.
 
2 ay öncesine kadar da dişimin dolgusu kırılınca tekrardan diş hastanesinden 15 gün sonrası için ancak sıra bulup, randevu alıp gittim ve 10 dakika içerisinde dişe dolguyu yapıp gönderdi doktor hazretleri.
 
Ve 1 ay gibi kısa süre geçtikten sonra dolgu dişle beraber tekrar kırıldı!
 
Çevrem ve arkadaşlarım ‘git özelde yaptır sağlam olur’ demelerine rağmen ‘HAYIR SGK’LIYIM VE HASTANEDE YAPTIRACAĞIM’ deyip tekrardan en erken 15 gün sonrası için, başka bir doktor olan hanımefendi bir ablamızdan sıra alıp muayeneye gittim.
 
Dişimin filmleri falan çekildi, doktor hanım bayağı inceledi, dişimin kanal tedavisi yapılıp üzerine dolgu ya da kaplama yapılması gerektiğini söyledi. Kendisine buyrun yapın dedim ama suratında bir ekşime meydan geldi. Sebebini sorduğumda ‘bundan önce gittiğiniz doktor size kanal tedavisi yaptığını belirtmiş ama filmde gördüğüm kadarıyla üstün körü yapmış’ dedi. Yani kanal tedavisi yapılmamış ama yapıldı gösterilmiş!
 
Kendisi daha sonra kanal tedavisinin devlet tarafından 6 ayda bir karşılandığı için sistemde de yapılmış göründüğü için yapamayacaklarını belirttiler.
 
 Ve bir önceki meşhur doktorumuzun odasına gittim… Yüzüme dahi bakmadan ‘neyin var’ deyip olanları yüzüne karşı anlattım; ‘otur bir bakayım’ dedi.
 
‘Senin dişin kanal tedavisi yapılması gerek’ vs. gibi şeylerle diğer hanım abla doktorumuzun söylediklerini tekrar etti.
 
Kendisine ‘yapın o zaman’ deyince verdiği cevabı sizlere söylüyorum, ben devletime her ay sağlık güvencem için para ödüyorum ve devletimin doktoru devletin vatandaşını tiye almadan ‘BİZİM HASTANENİN ÇOK SAĞLAM OLMAZ DIŞARDA YAPTIR DAHA İYİ OLUR’!
 
Ne kadar güzel değil mi, tebrikler doktor, tebrikler Elazığ Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi. 
 
Bir de unutmadan dişime bakarken bu doktorun daha önce yaptığı dolgu kaymış, bana dönüp ‘senin diş yeni kök mü vermiş’ demesin mi? Yahu doktor diş aynı diş neyi kök verecek meyve mi deyince, ‘hı yok dolgu araya girmiş kaynamış’ dedi. Yaptığı dolgu bile dolgu değil yazıklar olsun…
 
Çıktım diş hastanesinden(Eski Sarahatun Hastanesindeki Polikliniği) dışardan şöyle bir baktım, içimden ‘YAZIKLAR OLSUN DEVLETİN PARASINI ÇARÇUR EDENE, YAZIKLAR OLSUN HELAL DİYEREK HARAM GÖTÜRENLERE’ dedim.
 
Diş böyle kalamazdı, diş problemleri olanlar bilir dişin insan için ne kadar önemli olduğunu.
 
İyi bir dişçi aramaya kalkacaktım ki gazetemiz imtiyaz sahibi Nafiz Koca’nın dişini yaptırmak için beraber gittiğimiz ‘Hüseyin Taşkan’ aklıma geldi ve yazıhanesine gittim.
 
İçeriye randevu almak için girdiğimden itibaren ilgi alakadan sonra, randevu yerine, 2 saat içinde dişimin kanal tedavisi dolgusu her şeyi yapılıp sağlıklı bir şekilde uğurlandım.(Devlet 15 gün, özel aynı dakika!)
 
Asıl mesele ne biliyor musunuz ben DEVLETİMİN DİŞ HASTANESİNDE, sıcak bastı diye klima açılsın demiyorum, acısız geçsin diye klasik müzik çalsınlar demiyorum bir oda da diş hekimi haricinde iki tane asistan bulunsun da demiyorum, BEN DİYORUM Kİ DİŞ HASTANESİNDE ELİMİZE PEÇETE VERECEK BİRİSİ OLSUN EN AZINDAN, DİŞİ YAPTI OLDU BİTTİ DEĞİL GERÇEKTEN ÖZEN GÖSTEREREK YAPILMASINI İSTİYORUM. Çok mu şey istiyorum devletimden vatandaş olarak?
 
Diş yazıhanesindeki gereçlerle, devlet hastanesindeki araçlar arasında dersin yarım yüzyıllık çağ farkı var ayıp ya…
 
Bir dişim için ödediğim ücret Sosyal Güvenlik Kurumuna ödediğim bir aylık sağlık güvencemin tamamı kadardı! Sağlık güvencem için ödediğim ücret; sağlık ocağından ilaç yazdırabilmek için mi? Grip olduğumda serum pardon iğne vurdurmak için mi? Hakikaten ne için?
 
Mevcut vekilimiz Zülfü Demirbağ’ın sözü aklıma geldi ‘YA BU DEVEYİ GÜDERLER, YA BU DİYARDAN GİDERLER’…
 
Anekdot: Onur Air Elazığ seferlerine devam kararı aldıktan sonra ‘bende destek verdim’ diyen sevgili Elazığlı yöneticilerim; firmanın Elazığ’dan çıktığı andan itibaren kimlerin kamuoyu yarattığı, kimlerin destek verip kimlerin vermediğini halkımız çok iyi gördü. Hani reklamın iyisi kötüsü olmaz demeyin olur olur. (Vali Beye canı gönülden teşekkür ederim.)
 
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
DİŞ HASTANESİ REZİLLİĞİ!