3011 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Demirbağ; “Bizler Kukla Değil, Ülkenin Gerçek Hizmetkarları Olmak İstiyoruz”
Demirbağ Bizler Kukla Değil Ülkenin  Gerçek Hizmetkarları Olmak İstiyoruz
Hakların Demokratik Partisi (HDP ) Elazığ Milletvekili Adayı Orhan Demirbağ seçim çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
 
PALU-DER Yönetimiyle Bir Araya Geldi
Demirbağ: daha Beyhan 1'in mağduriyeti yaşanırken, şimdi de beyhan 2 barajı ve hes proje kapsamında bu hükümetin yöre halkını yok etmek istemesi değil de nedir? dedi.
 
Palu-Der Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya gelen Demirbağ, önce partisini tanıttı. Daha sonra soruları yanıtlayan Demirbağ, Beyhan'da yapılan HES'ten sonra Gökdere hazvası köylülerinin mağduriyetlerine değindi. Beyhan Barajı 1'in bölge halkı için felaket olduğunu, 10 köy ve toplamda 40 bin insanın barajdan etkilendiğini dile getirdi. "Su altında kalan arazi ve ağaçların gerçek değeri ödenmeli ve vatandaşın zararları karşılanmalıdır. Deprem konutları gerçek maliyetler üzerinden, vatandaşın sosyal ve ekonomik yaşamı göz önüne alınarak, yeniden fiyatlandırılmalı, Devlet de sosyal sorumluluğu gereği katkı yapmalı” diyen Orhan Demirbağ, Palu depreminde Gökdere bölgesinde evleri zarar gören vatandaşlara yeni yapılan konutların ilk baştaki değeri 20 bin lira iken 60 bin liraya mal edilidiğini belirterek, devletin yöre halkını haksız yere ve sahtecilikle borçlandırdığını ifade etti. 2015 yılında yol olmadığı için hala taşımalı eğitimin yapıldığını belirten Demirbağ, 13 yıl içinde AKP hükümetinin bölgeye yarar değil, zarar getirdiğini ve halkı sömürdüğünü belirtti.
Bunların yanı sıra Kürt sorunu ve Türkiye'nin temel demokrasi sorunlarının çözümü adına başlayan sürecin, müzakere aşamasına gelmesi için yoğun çabalar harcadıklarını kaydeden Demirbağ, HDP Meclis'te olmaz ise zaten ağır aksak giden çözüm sürecinin iktidarlar tarafından askıya alınacağının altını çizdi. HDP'nin barışta ısrarcı olduğunu ifadelerine ekleyen Demirbağ, Diyanet'in ise Dinin çıkarlarını değil, Hükümetin çıkarlarını koruduğunu ve adeta Hükümetin bir Mekanizması gibi çalıştığını söyledi.Bunun yerine tüm inanç kesimlerinin temsil edildiği özerk bir sistemi önerdiklerini belirten Demirbağ, Ortadoğu'daki mezhep çatışmalarının ülkemizde yaşanmasını istemiyoruz diyerek Palu-Der'den ayrıldı.
 
DEMİRBAĞ KÖY ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR
 
HDP Milletvekili Orhan Demirbağ genel seçimler kapsamında köy ziyaretlerine de devam etti.  Demirbağ ziyaret ettiği köylerde büyük bir ilgiyle karşılandı. Özellikle çocukların yoğun ilgisiyle karşılanan Demibağ, köylü çocuklarla fotoğraf çekilmeyi ihmal etmedi. 
 
Yöre halkının Yol ve Afet Konutlarının öncelikli sorunları olduğunu belirten Demirbağ, Meclise girerlerse hem bu sorunları çözeceklerini hem de Beyhan 2 Barajı için başlatılan kamulaştırmaya izin vermeyeceklerinin sözünü verdi.
Elazığ’dan milletvekili seçilen hiçbir milletvekilinin 13 yıl içinde ve özellikle son 4 yılda halkın sorunlarıyla ilgilenmediğinin altını çizen Demirbağ, çünkü o milletvekilleri sizlerin temsiliyetini yapmamaktadır. 
Bugün ülkeyi yöneten kişinin Başbakan olduğunu düşünmeyin, başbakan sadece görünüşte biridir, bu seçimlerde AKP’ye oy verirseniz, başbakanı değil, bu ülkeye diktatör olmaya çalışan kişiyi seçeceksiniz. Bakın Libya’da, Irak’ta, Suriye’de, Mısır’da yaşananlar hep bu tek adam olma sevdası peşinde koşanların bir sonucudur.
 Biz varsak eğer Başkanlık Sistemine asla evet demeyeceğiz, biz çoğulcu demokrasiden, barıştan yanayız dedi.
 
EŞİTLİK VE ÖZGÜRLÜĞÜN YEŞERDİĞİ YENİ BİR YAŞAMI GENÇLER KURACAK
 
Elazığ HDP milletvekili adayı Orhan Demirbağ 16 Mayıs 2015 günü saat 15:00'ten sonra Kovancıların köylerini ziyaret etti. Karınca( Qarince), Ekinözü (Habap), Kürüm, Mığare, Awreng, Çınaz ve (Tawşêran) Taşören köylerini tek tek ziyarette bulundu. Tüm bu köylerde ilgi ile karşılanan Demirbağ ve HDP'liler gencinden yaşlısına herkesten büyük bir ilgi gördüler.
Demirbağ Gençlere seslenirken, HDP, eline silah almak istemeyen, militarizme karşı olan gençlerin zorunlu askerlik yapmama hakkını güvence altına alacak dedi. 
 
Partimiz, Vicdani ret hakkının yanı sıra, gençlerin askerlik yerine kamu hizmeti yapabilmeleri için gerekli yasal düzenlemeleri hayata geçirecek diyen Demirbağ, gençlere hayatın her alanında eşit söz ve karar hakkı vereceğiz dedi. Türkiye'de işsizlik sorunuyla en çok boğuşan kesim gençlerdir. Partimiz gençlerin çalışma hakkını güvence altına alarak istihdamını sağlayacak çözümler geliştirecek. Güvencesiz çalışma koşullarını sonlandıracak, iş hayatındaki yaş ve tecrübe hiyerarşisinin sebep olduğu eşitsizliği ortadan kaldıracak diyerek HDP'nin seçim bildirgesinde gençlere yönelik daha birçok vaadi olduğunu belirtti.
 
Demirbağ, gençlerden bu seçimde HDP'nin yanında olmalarını istedi.
18 Mayıs 2015 Pazartesi, 16:09
3011 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Demirbağ Bizler Kukla Değil Ülkenin Gerçek Hizmetkarları Olmak İstiyoruz