824 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
DAHA YEŞİL BİR PALU İÇİN EL ELE
DAHA YEŞİL BİR PALU İÇİN EL ELE
Palu Belediyesi Karşıbahçeler Mahallesi Beyhan Yolu güzergahı boyunca ağaçlandırma çalışmaları başlatarak Palu’yu daha yeşil ve daha yaşanabilir bir şehir haline getirmeye devam ediyor.
 
Ağaçlandırma çalışmaları kapsamında şu an çınar ağacı dikiliyor. 100 adet çınar ağacı dikimi yapıldı, ve ağaçlandırma çalışmaları devam etmektedir. 
 
Çalışmalar kapsamında sulama hattı bitmek üzere, bittiğinde çınar altına çim ekimi yapılacak. Kavşaklarda ise mevsimlik ve çalı türleriyle düzenlemeler yapılacak.
 
İlçenin sahip olduğu doğal güzellikleri ortaya çıkarmak, ilçemize oldukça güzel ve modern bir silüet kazandırmak amacıyla ağaçlandırma çalışmalarının yapıldığını ifade eden Başkan DAĞOĞLU; “Göreve geldiğimiz günden beri orta refüjlerde, kavşaklarda, okul bahçelerinde, meydanlarda, caddelerimizde farklı farklı ağaç çeşitleri dikerek Palu’ya yeni bir çehre kazandırdık. Karşıbahçeler Mahallesi Beyhan Yolu güzergahı boyunca ağaçlandırma çalışmaları yaparak ilçemizde yeşil dokuyu artırmak, ilçenin daha rahat nefes almasını sağlamak istiyoruz.
 
Ağaçlandırma çalışmalarımız ilçemizin ihtiyaç duyduğu her yerde devam edecek. İlçemizin her alanında, başınızı kaldırdığınızda gördüğünüz yeşil dokunun kaybolmaması ve büyüklerimizin bıraktığı bu mirası, bizlerin de yarınlara bırakabilmemiz için ağaçlandırma çalışmalarını önemsiyoruz. Palu için, daha yeşil bir çevre için sizlerin de bu çalışmaları desteklemenizi ve yeşil alanlarımızı korumanızı istiyoruz.” dedi.
16 Nisan 2015 Perşembe, 15:14
824 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
DAHA YEŞİL BİR PALU İÇİN EL ELE