430 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
CUMHURBAŞKANIMIZI HEYECANLA BEKLEMEKTEYİZ
CUMHURBAŞKANIMIZI HEYECANLA BEKLEMEKTEYİZ
13 Ocak 2018 Cumartesi günü Elazığ’a gelecek olan Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan’ın, Elazığ halkı ve iş dünyası tarafından heyecanla beklendiğini belirten Elazığ TSO Başkanı İdris Alan, “İş dünyası ve halkımızı Sayın Cumhurbaşkanımızı coşkulu şekilde karşılamaya bekliyoruz” dedi.
 
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZDAN MÜJDELER BEKLİYORUZ…
 
Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Elazığ ziyaretiyle ilgili yaptığı değerlendirmede, “İlimize Cumhurbaşkanı olduktan sonra ikinci kez teşrif edecek olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası camiası olarak heyecanla beklemekteyiz.
 
Sayın Cumhurbaşkanımız iş dünyası ile çok yakın işbirliği ve görüş alışverişi içerisinde bulunarak çok önemli destek ve katkılar sağlamıştır. İstihdam seferberliği noktasındaki büyük desteği ile 2017 yılında kamu-özel sektör ortaklığında ülkemiz 1,5 milyon ek istihdam sağlamıştır. Bu dönemde Odamız ile İş Kur İl Müdürlüğü müşterekliğinde sürdürülen çalışmalar neticesinde ilimiz, 5. grupta bulunan Tokat, Osmaniye, Çorum, Çanakkale, Uşak, Adıyaman, Batman, Yozgat, Edirne, Kırklareli ve Mardin illeri arasında 1 Ocak- 31 Aralık 2017 tarihleri arasında İşe yerleştirmede 1. sırada yer alma başarısı göstermiştir. Bu dönemde işe yerleştirilen kişi sayısı 11 bin 817 kişi olmuştur. 
 
Yine Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı ile 2018 yılı için ikinci istihdam seferberliği çalışmaları başlamış bulunmaktadır. Bu dönemde yine Odamız ile kamu ortaklığı devam edecek olup hedefimiz en az 20 bin ek istihdamdır. Biz bu noktada imzamızla pul olmaktansa sözümüzle altın olmayı kendimize düstur kabul edip bu hedefi yakalamanın gayretinde olacağız.
Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğü ve liderliğin hükümetimiz tarafından 2017 yılında iş dünyasının birçok sorununa iş dünyası ile birlikte müşterek çözümler üretilmiştir. Mesela sanayi elektriğindeki TRT payı gibi, anlamsız ama ciddi yükler altındaydık. Bunu yıllardır hep dile getirmiş, kalkmasını istemiştik. Bu konu da nihayet halledildi. Üzerimizden önemli bir maliyet unsuru daha kalktı. Damga vergisi ve Emlak vergisi yükleri vardı. Üretim Reform Paketiyle birlikte, bunlar da, çok büyük ölçüde hafifletildi. Sadece TRT payı, emlak vergisi ve damga vergisi indirimleriyle, sanayicimiz üzerinden, 2017’de, 1 milyar liraya yakın mali yük kaldırılmış oldu. OSB kuruluşlarında ot bedeli ve diğer bir çok maliyet unsuru kaldırıldı. Böylece özel sektörün yatırımları yeniden hız kazandı. Son 2 yılın en güçlü yatırım artışı, geçtiğimiz 3 ayda yaşandı.  Türkiye büyümede ilk 9 ay itibariyle, yüzde 7,4 gibi müthiş bir performansa ulaşmış ve bu başarılarda Sayın Cumhurbaşkanımızın çok büyük bir payı bulunmaktadır.
 
İlimizin sanayi yatırımlarının önündeki en büyük engel olan Teşvik Yasası ile ilgili vermiş olduğumuz büyük mücadele neticesinde ilgili bakanlıklardan almış olduğumuz bilgilere göre yeni bir düzenlemenin son aşamaya geldiği ve ilimizin de içinde bulunduğu Cazibe Merkezleri kapsamındaki 23 ilin Teşviklerde 6. Bölge desteklerinden istifade etmesinin yolu açılmıştır. İnşallah bu müjdeyi Sayın Cumhurbaşkanımızdan Elazığ’da alacağız. 
 
Elazığ ilinin sosyal, kültürel ve ekonomik yönden kalkınma ve gelişmesi noktasında beklentilerimizin Sayın
Cumhurbaşkanımızın takdirleriyle bir bir çözüleceğine yürekten inanmaktayız. Çünkü Sayın Cumhurbaşkanımızı Elazığ halkı yürekten sevmekte ve her zaman bağrına basmaktadır. Sayın Cumhurbaşkanımızın da Elazığ’a aynı muhabbetle baktığını biliyoruz.
 
Bu düşüncelerle Sayın Cumhurbaşkanımızı ilimizde bir kez daha ağırlamaktan Elazığ iş dünyası olarak çok büyük bir memnuniyet duyduğumuzu ifade ediyor, Sayın Cumhurbaşkanımıza Gakgoşlar diyarı Elazığ’a hoş geldiniz diyorum” şeklinde değerlendirmede bulundu. 
 
 
ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI
 
12 Ocak 2018 Cuma, 21:51
430 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
CUMHURBAŞKANIMIZI HEYECANLA BEKLEMEKTEYİZ