393 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Çocuğu Olup da Çalışan Kadın Sigortalılara Büyük Destek
Çocuğu Olup da Çalışan Kadın Sigortalılara Büyük Destek
SGK İl Müdürü Ayhan Tuncer; Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un açıkladığı çocuğu olup da çalışan annelere destek projesinin 7 ilde hayata geçirildiğini, bu iller arasında Elazığ'ın da yer aldığını bildirdi. 
 
 
Tuncer, çocuk sahibi çalışan annelerin projeden faydalanmalarını istedi. 
 
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Tuncer, "Proje, Ankara, ELAZIĞ, İstanbul, İzmir, Bursa, Antalya ve Malatya illerinde, yani toplam 7 ilde uygulanacaktır. Projeye; 0-60 ay aralığında çocuğu olan ve işyerlerinde ( kamu dahil) 4/a kapsamında tüm sigorta kollarına tabi çalışan kadın sigortalılarımız, bu illerde ikamet etmek, destek aldığı sürede sigortalı çalışmalarına devam etmek ve Bakanlığımıza ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak hizmet veren Gündüz Bakımevi, Kreş ve Ana Okullarından kurumsal bakım hizmeti aldığını belgelemek kaydıyla 24 ay boyunca ve her bir ay için 100€ (yaklaşık 650 TL) kendilerine ödenmek suretiyle bu destek sağlanacaktır. Projeye başvurular Kurumumuza ait web sayfamız üzerinden e-devlet şifresi ile yapılacaktır.Proje boyunca Kurumumuzda söz konusu is ve işlemleri gerçekleştirmek için proje ofis görevlileri bulunacaktır. Projeden Elazığ ilimizde 500 kadın çalışanımız diğer şartları sağlamak kaydıyla istifade edebilecektir. Projeden istifade eden kadın sigortalımız işten ayrılmaları halinde iş-kur'a kayıtlı olmaları kaydıyla 3 ay daha bu destekten istifade edebileceklerdir. En fazla 2 çocuğa kadar, her bir çocuk için ayrı, ayrı olacak şekilde bu destekten  istifade edilebilecektir. Projeye ön kayıtlar 15 Ekim Salı günü saat 14.00'ten itibaren, 
 
(http://www.sgkkurumsalcocukbakimi.org) web sayfası üzerinden e-devlet şifresiyle yapılabilecektir." ifadelerine yer verdi. 
 
14 Ekim 2019 Pazartesi, 17:33
393 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Çocuğu Olup da Çalışan Kadın Sigortalılara Büyük Destek