307 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
CHP İl Yönetimi 'Üye Listelerini Vermiyor' İddiası!
CHP İl Yönetimi Üye Listelerini Vermiyor İddiası!
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ İl Başkanlığı Kongresi Ocak ayında yapılacak. Parti genel merkezinin aldığı karar doğrultusunda il başkanlığı için oy kullanacak delegeler, parti üyeleri tarafından seçilecek.
 
Bu doğrultuda Elazığ'da 15 Kasım 2019 tarihinde bütün mahallelerde delege seçimi yapılacak. Parti üyeleri sandığa giderek istediği ismi delege olarak gösterecek.  Sandıkta belirlenecek 400 delege Olağan Genel Kurulda il başkanlığı için oy kullanacak. 
 
İL YÖNETİMİ ÜYE LİSTELERİNİ VERMİYOR İDDİASI
 
CHP'de şuana kadar 4 aday il başkanlığı yarışına dahil oldu. Ancak, mevcut yönetiminin delege seçimlerinde oy kullanacak üyelerin listesini adaylara vermediği  iddia edildi. 
 
"FARKLI BİR OYUN İÇİNE GİRDİLER"
 
CHP Elazığ İl Başkan Adayı Derviş Ayhan Çaka, yaptığı açıklamada, "Mevcut il yönetimi geçmişten gelen delege yazım anlayışının bir sonucu olarak üyelerimizin demokratik haklarını kullanmasını içine sindiremeyerek farklı bir oyun içine girmiştir. İl Başkanlığına ve merkez ilçe başkanlığına aday olan arkadaşlarımıza ve bize  bütün taleplerimize rağmen üye listelerini vermeyerek üyelerimize ulaşmamızı engellemeye çalışmıştır. Mevcut yönetim  kapalı kapılar ardında yazdıkları ve sadece kendilerinin tanıdıkları isimleri delege  yapmak için  sandıklar üzerinde yeni bir oyun içine girmiştir.  Mevcut il yönetimi  her mahallemizde ayrı ayrı kurulacak olan sandıklarda sadece kendilerinin tanıdıkları isimlerden oluşan listeler hazırlayarak üyelerimize' sadece bunlara oy verebilirsiniz' deme cüretinde bulunmuştur." dedi. 
 
DELEGE SEÇİMİ 15 KASIMDA
 
CHP Üyesi her yurttaşın delege olma hakkına sahip olduğunu belirten Çaka, "Mevcut il yönetimi ortaya koyduğu bu davranışla adeta üyelerimizin akıllarıyla dalga geçmekte ,  üyelerimizin en demokratik hakları olan seçme ve seçilme hakkını gasp etmeye çalışmaktadır. Cumhuriyet Halk Partisi Üyesi olan her yurttaş mahallelerimizde kurulacak sandıklarda delege olma hakkına sahiptir.  15 Kasım Cuma günü saat 8:00’da Fevzi Çakmak Mahallesi’nde Aydın Kıraathanesi’nde , Yıldızbağları Mahallesi’nde Dersim Kıraathanesi’nde,  Esentepe Mahallesi’nde Munzur Kıraathanesi ‘nde ve Abdullahpaşa Mahallesi’nde Yıldırım Kıraathanesi’nde delege seçimleri yapılacak, ilerleyen günlerde de diğer mahallelerimizde delege seçimleri  devam edecektir. Değerli CHP Üyeleri Delege seçimlerinde sizlere mevcut il yönetimi tarafından dayatılan delege listelerini yırtıp atın. Özgür ve liyakatli bir CHP Elazığ yönetimi için özgürlüğün rengi olan mavi listeyi seçin." diye konuştu. 
 
13 Kasım 2019 Çarşamba, 16:42
307 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
CHP İl Yönetimi Üye Listelerini Vermiyor İddiası!