05 Aralık 2019 Perşembe, 191 kişi okudu
GÜRHAN GÜRSES
CEREN ÖZDEMİR
Bu dünya hangi dünyanın cehennemi acaba? Bu kadar kötülük, cinayet, tecavüz ve şiddet başka hangi dünyada var? Bıçakla kalbini ikiye bölecek denli nefret hangi karanlık kalbin eseridir? Hangi şeytani ruhun yansımasıdır? Hangi yan sanayi ürünü vicdanın dökümüdür? Ulan hiç mi gözünü kırpmadın, hiç mi için sızlamadı, hiç mi Allah’tan korkmadın?
 
Cehennem boş çünkü şeytanlar burada, ihbar ediyorum. Ordu’da şimdi. İnsan kılığında dolaşıyor. Dışı insan görünümlü, içi şeytan… Ağzı yanpiri, burnu bıçak sapı gibi… Kafası çatlak, gözleri patlak… Beyni yok, kalbi boş. Mikrobun teki, sünepenin… İğdiş edilmiş insanlık bundan. Vicdanı alınmış, şefkati rafa kaldırılmış.
 
Ah be yalan dünya! Cana kıyanların yaşadığı dünya… Can yakanların hiçbir şey olmamış gibi dolaştığı dünya… Nasıl uyuyacaksın sen bu dünyada her gece? Elinde kan izi var. Uykuna bulaşacak o kan. Rüyana girecek ve seni boğacak.
O, daha önceden bir katil… Bu “gün” de katil… O, uyuşturucu bağımlısı… O, hırsız… O, cezaevi firarisi… Suçunu itiraf etmiş Valilik’in açıklamasına göre. Polisleri de bıçaklamış. Amerika’da olsa çekip vururlar, yaşadığı suç. Adalet ölümdür ona, cehennemi boylamaktır. Yaşamak ödüldür ona.
O bıçak, nasıl bir elin oyuncağıdır? O el, nasıl bir beynin maşasıdır?
 
Bu toplum ne zaman böyle caniler doğurmaya, beslemeye ve yaşatmaya başladı? Hangi eğitimin uzantısıdır bu vahşi? Hangi ailenin beslemesidir? Hangi inancın gâvurudur bu?
O caninin yediği ekmek, zehir zıkkımdır. İçtiği su, zehir zemberektir. Soluduğu hava, arseniktir. Ulan hiç mi insanlığından utanmadın? Doğduğun güne lanet olsun. Kahrolsun cibilliyetine. Tüh yüzüne…
 
Ciddi manada eğitime ve dolayısıyla insana yatırım yapmamız lazım. Sil baştan, her şeyi bir kenara itip, insanı ve özünü esas olan bir sistem aramalıyız. İnancı; kuldan korkanların değil Allah’tan korkanların yaşadığı özüne evirmeliyiz. Herkese çok ciddi manada iş düşüyor. Herkes beni ilgilendirmez dediği müddetçe bu ve benzeri elim olaylar devam edecektir. Tehlikenin farkında olmalıyız ve ona göre tedbirler almalıyız. Anne - baba, öğretmen, imam, muhtar, belediye başkanı, doktor, hâkim, polis vesaire… Elimizi taşın altına koymalıyız. Siyasette işlerin daha hızlı ve yerli yerinde yürümesi için elinden geleni yapmalıdır. Bu konuda toplumsal bir mutabakat hazırlanmalı ve herkes buna imza atmalıdır.
 
Her şeyden önce iyi insan yetiştirmenin hesabını yapmalıyız. İnsana ve ona rabbi tarafından bağışlanan cana kastetmeyen… Kana meyletmeyen, küfre düşmeyen ve Allah’tan korkan… En büyük özgürlüğün bir insanın yaşama hakkı olduğunu bilen ve buna saygı gösteren… Bıçaktan ve benzeri silahlardan uzak duran… Uyuşturucuya bağımlı olmayan… Kadını dövmeyen, yaralamayan, asmayan, kesmeyen, vurmayan, kırmayan, öldürmeyen… Of ki ne of!
 
İdamsa idam!
Cani adam.
 
Masum ve savunmasız genç bir kadını katletmek… Evinin kapısında… Vahşice… Kahpece… Lanet olsun sana, kahrolsun. Bu cani bu dünyadan tez elden def olsun.
Son sözüm ve bedduam budur.
 
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
CEREN ÖZDEMİR