1477 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
"Cenevre’nin Hedefi Suriye'yi Parçalamaktır"
Cenevre’nin Hedefi Suriyeyi Parçalamaktır
Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu, düzenlediği haftalık basın toplantısında Türkiye’nin dış politikada çok sıkıntılı bir süreçten geçtiğini hatırlatarak, uyarılarda bulundu.
 
Cenevre Barış Görüşmeleri’nde Ak Parti’nin bir figüran haline geldiğine vurgu yapan Hacıbekiroğlu, “Öncelikle şunu ifade edelim ki; her ne kadar adında ‘barış’ geçse de bu görüşmeler, barış değil, savaş görüşmesidir. Küresel emperyalizmin Suriye’yi bölme ve parçalama görüşmesidir” dedi.
 
Saadet Partisi İl Başkanı Hacıbekiroğlu, düzenlediği haftalık olağan basın toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında konuşan Hacıbekiroğlu, başta dış politika olmak üzere ülkenin çok sıkıntılı bir süreçten geçtiğini söyledi. Son günlerin önemli konusunun başında Cenevre Barış görüşmelerinin geldiğini hatırlatan Hacıbekiroğlu, “ Öncelikle şunu ifade edelim ki; her ne kadar adında ‘barış’ geçse de bu görüşmeler, barış değil, savaş görüşmesidir. Küresel emperyalizmin Suriye’yi bölme ve parçalama görüşmesidir.
 
Tıpkı bundan 100 yıl önce Mondros’ta, Sevr’de, Lozan’da yapıldığı gibi, şimdi de Cenevre’de bir başka İslam ülkesi parçalanarak, haritası yeniden çizilmeye çalışılmaktadır” dedi.
 
NE GARİPTİR Kİ İSMİ ‘BARIŞ ANLAŞMASI!’
 
En başından beri bütün bu tartışmaların ‘Büyük Plan’ın küçük parçaları ve asıl planın büyük İsrail projesi’ olduğunu söylediklerini anımsatan Hacıbekiroğlu, “Nitekim, bundan 100 yıl önce, Sevr Anlaşması ile Osmanlı İmparatorluğu’nu parçalayanlar, Hilafet’i kaldıranlar, Müslümanları darmadağın edenler, sonunda İsrail Devleti’ni kurmuşlardı. Ne gariptir ki, Osmanlı’yı paramparça eden, Sevr’in, Mondros’un, Lozan’ın adı da hep ‘barış anlaşmasıydı!’ Şimdi de sözde Cenevre barış anlaşmasıyla(!) aynı kirli oyun sahnelenmekte, aynı sinsi plan yeniden devreye sokulmaktadır” diye konuştu.
 
GâVURUN PLANINDAN MÜSLÜMAN’A HAYIR GELMEZ
 
 “Gâvurun planından Müslüman’a hayır gelmez” diyen Hacıbekiroğlu, konuşmasını söyle sürdürdü: “Çünkü küresel emperyalizm, barış adı altında girdiği her yere kan, gözyaşı ve faleketten başka bir şey götürmemiştir. Hele girdiği yer bir İslam ülkesi ise. Biz, bunu İslam dünyası olarak defalarca tecrübe ettik. Irak’a ‘barış’ ve ‘özgürlük’ adı altında geldiler. Sonuç; 2,5 milyon insanın hayatı ve parçalanmış bir Irak oldu. Libya’ya, demokrasi ve özgürlük adı altında geldiler. Sonuç; kaos, kargaşa ve paralanmış bir Libya oldu. Şimdi masada Suriye var. Cenevre’de,  masaya yatırdıkları Suriye’ye son darbeyi vurmanın peşindedirler.”
 
NİHAİ HEDEF BÜYÜK İSRAİL’İN KURULMASI
 
Cenevre’nin gündeminde vicdanın olmadığını kaydeden Hacıbekiroğlu, “Cenevre’nin gündeminde insanlık yoktur. Cenevre’nin gündeminde Akdeniz’in, Ege’nin soğuk sularında can veren Aylan bebekler yoktur. Peki ne vardır? Suriye’yi kim, nasıl paylaşacak? Bunun hesabı vardır.
 
Hangi bölgeyi, hangi küresel işgalci yönetecek? Onun hesabı vardır. Hangi terör örgütü, hangi batılı ülkeye taşeronluk yapacak? Bunun pazarlığı vardır.  İslam coğrafyasının yer altı kaynaklarını sömürme ve kontrol etme hesabı vardır. Nihai olarak ise Türkiye’nin bölünmesi ve Büyük İsrail’in kurulması vardır” şeklinde konuştu.
 
AKP FİGÜRAN HALİNE GELMİŞTİR
 
Asıl vahim olanın bütün uyarılara rağmen AKP İktidarının bu süreçte ortaya koyduğu tavır olduğunu ifade eden Hacıbekiroğlu, “Maalesef, ‘bölgede küresel aktör olma iddiası’yla yola çıkan AKP, Cenevre’de masada yer alıp almayacağı bile tartışma konusu olan bir figüran haline gelmiştir.
 
Suriye konusunda ortaya koyduğu bu yanlış politika, bin yıllık şanlı bir tarihe sahip Türkiye’yi, PYD gibi bir taşeron örgüt ile aynı masaya oturup oturmamayı tartışacak bir seviyeye düşürmüştür. Bunun tartışılması bile Türkiye’nin düşürüldüğü aciz ve şahsiyetsiz bir dış politikanın en somut örneğidir. Şundan eminiz; Bugüne kadar hemen her konuda, ‘aldatıldık’, ‘kandırıldık’, ‘safmışız’ demeyi adet haline getiren AKP hükümeti kısa bir süre sonra, Suriye konusunda da  ‘eyvah, yine aldatıldık, bizi yine kandırmışlar. Biz çok safmışız’ diyeceklerdir. Ama korkarız ki; Basra harap olduktan sonra, iş işten geçmiş olduktan sonra, Ülke bölündükten sonra” dedi.
 
CENEVRE’DE DEĞİL, MALEZYA’DA YAPILSIN
 
Saadet Partisi olarak çözümsüzlüğün çaresi olduklarını belirten Hacıbekiroğlu, “Bugüne kadar Saadet Partisi’ne demiş ise hepsi bir bir gerçekleşmiştir. Biz, Saadet Partisi olarak diyoruz ki: ABD ve Rusya başta olmak üzere bütün yabancı silahlı unsurlar bölgeden çekilmelidir.
 
Geniş katılımlı bir Suriye Barış Konferansı mutlaka gerçekleştirilmelidir. Ancak bu konferansın adresi Cenevre değil, tarafsız bir İslam ülkesi, örneğin Malezya olmalıdır. Bu konferans ABD’nin, Rusya’nın, Avrupa’nın değil, Türkiye’nin, Mısır’ın, Suudi Arabistan’ın ve İran’ın öncülüğünde, bütün İslam ülkelerinin katılımıyla yapılmalıdır. Biz inanıyor uz ki, İslam ülkeleri kendi sorunlarını kendi aralarında çözebilecek birikim, tecrübe ve sağduyuya sahiptir.  
 
Buradan bir kez daha AKP yönetimine çağrıda bulunuyoruz. Hatadan dönmek en büyük erdemdir. Gelin, durum daha da kötüleşmeden uyarılarımıza kulak verin. Cenevre’de figüran olmak yerine, Malezya’da Suriye Barış Konferansının baş aktörü olun” uyarısında bulundu.
 
28 Ocak 2016 Perşembe, 17:16
1477 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Cenevre’nin Hedefi Suriyeyi Parçalamaktır