605 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
CEBRAİL TOP: "UMUTLARIMIZ YILLAR SONRA TEKRAR YEŞERDİ"
CEBRAİL TOP UMUTLARIMIZ YILLAR SONRA TEKRAR YEŞERDİ
 
Elazığ Bakkalları ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkanı Cebrail Top, Hükümetin ticarete yeni kurallar getirecek yasa teklifi hazırladığını belirterek, söz konusu yasa tasarısında esnafların sorunları ve taleplerinin de dikkate alınacağını bildirdi.  
 
Başkan Cebrail Top, yaptığı açıklamada, "Bilindiği gibi temmuz ayında ilimizin de içinde bulunduğu bazı oda başkanları ile birlikte esnaflarımızın sorunları ve sıkıntıları ile ilgili bakanlığımıza mektup yazmıştık. Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu ev sahipliğinde Türkiye'deki bütün bakkallar odası başkanları toplanarak çok verimli bir toplantı yapıldı.
 
Bu toplantıda sayın bakan meclisi işaret etmişti. Aldığımız bilgilere göre hükümetimiz zincir marketlerin açılmasına belli sınırlar getirecek.
 
Böylece küçük esnaf korunacak. Buna göre nüfusu 5 Binden az olan yerlerde zincir mağazası açılmayacak. Zincir marketlerin birbirine yakın mesafede açılması önlenecek. Bakkalların ucuz ürünler alması sağlanacak. Marketlerde yöresel ürün satılması zorunluluğu getirilecek. Bakkallar ortak bir kooperatife dönüştürülerek gıda firmalarından toplu alım yapılması sağlanacak. Aylık her ay ilimizde 50 Milyon TL ve dahası köylere kadar şube açan zincir mağazaların açılmasını engelleyen bu yasa tasarısını destekliyoruz. Bu yasanın ekonomisi, milli, sosyal, kültürel boyutlarıyla da ele alınıp bütün tarafların görüşleri alınmalıdır. Bulunduğum kurumun 1.781 üyesi adına bu çalışmada emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi. 
 
09 Aralık 2019 Pazartesi, 16:58
605 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
CEBRAİL TOP UMUTLARIMIZ YILLAR SONRA TEKRAR YEŞERDİ