213 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
CAMİYE BİR TUĞLA DA SİZDEN OLSUN
CAMİYE BİR TUĞLA DA SİZDEN OLSUN
Elazığ'ın Maden ilçesine bağlı Çitli köyünde yapımı devam eden caminin tamamlanması için hayırseverlerin yardımı bekleniyor.
 
ESKİ CAMİNİN TAVANI ÇÖKTÜ
 
Çitli Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı  Mahmut Demir yaptığı açıklamada, Çitli köyünde 1967'de yaptırılan merkez camiinin eski bir yapı olduğunu, caminin tavanında çökmeler yaşandığını ifade etti. Bu nedenle eski camiyi yıkıp yeni cami inşaatına başladıklarını ifade eden  Demir, "Bu kapsamda dernek kurduk. Yeni camimizi dernek çatısı altında yaptırıyoruz. Bu doğrultuda yardımseverlerin büyük desteğini gördük. Bir yıl gibi kısa bir sürede caminin kaba inşaatını bitirdik. Şuanda iç dizaynı ve kapı pencereleri kaldı. Camimizin maliyeti 600 Bin TL, şuana kadar 400 Bin TL harcandı.
 
Camimizin tamamlanması için 200 Bin TL'ye ihtiyacımız var. Hayırseverler'den Maden Ziraat Bankası 81005509-5001nolu hesaba yardım yapmalarını bekliyoruz. Rabbim yapacağınız yardımları şimdiden kabul eylesin." dedi. 
 
Caminin sosyal yaşam alanlarıyla da önemli bir konumda olacağını belirten Demir, "Camimiz 150 kişi kapasitelidir. Selçuklu mimarisine uygun bir cami olacak. Köy merkezinde yapılan camimizin hemen yanında gençlik merkezi, halı saha ve çocuk parkı yapıyoruz." diye konuştu. 
 
 
04 Aralık 2019 Çarşamba, 16:19
213 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
CAMİYE BİR TUĞLA DA SİZDEN OLSUN