530 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
CAMİLERİMİZDE MUKABELE GELENEĞİ SÜRÜYOR
CAMİLERİMİZDE MUKABELE GELENEĞİ SÜRÜYOR
Hazreti Muhammed (SAV) ve Hazreti Cebrail'in Kur'an-ı Kerim'i karşılıklı okumaları anlamına gelen mukabele geleneği halkalarına yoğun şekilde katılan Elazığlılar, Ramazan ayı boyunca Kur'an-ı Kerim’i hafızlardan dinlemenin hazzını yaşıyor.
 
İl Müftüsü Yusuf SARIKAYA geçtiğimiz gün Diyanet TV ekranlarından yaptığı açıklamada, Elazığ'da bütün camilerde mukabele geleneğinin yaşatıldığını hatırlatarak, vatandaşların gösterdiği ilgiden ise memnun oyduğunu ifade etmişti.
İlimizin merkezi ve büyük camilerinde Ramazan ayı boyunca çeşitli vakitlerde devam eden mukabele tilavetlerinde din görevlilerinin yanısıra hafızlık eğitimi alan öğrenciler de görev alıyor.
 
İlimiz, Altınçevre Yatılı Erkek Kuran Kursu, Harput Hamdi Başaran Kuran Kursu ve Haydarbaba Kur'an Kursları’nda hafızlık yapan öğrencilerin okudukları mukabeleler vatandaşların beğenisini topluyorlar.
 
İl Müftülüğü’nün organizasyonu ile öğle namazında Saray Camii, İhsaniye Camii, Nailbey Camii, Tevfikiye Camii, Bölge Camii ve Mevlana Camii’nde; İkindi namazında ise; İzzetpaşa Camii, Saray Cami, İhsaniye Camii ve Yeşil Camii’nde 18 hafız öğrencimiz mukabele programlarına iştirak ediyor.
 
20 Mayıs 2019 Pazartesi, 23:34
530 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
CAMİLERİMİZDE MUKABELE GELENEĞİ SÜRÜYOR