1270 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Bu Ayıba Son Verin!..
Bu Ayıba Son Verin!
 
Tuzlaspor Maçı’nda Kaleci Ahmet Doğan’ın formasında Lotto logosu yer alırken, diğer futbolcu formalarında Kappa logosu vardı…
 
52 yıllık tarihinde birçok başarılara imza atarak şehri sevince boğan asırlık çınar Elazığspor, tarihi boyunca çekmediği sıkıntıları son 4-5 yıl da fazlasıyla çekmeye başladı. Transfer yasakları, puan silme cezaları, elektrik kesintileri, kaloriferlerin yanmaması, tesislerde yemek çıkmama gibi sorunlarla son yıllarda birçok kez karşılaşan bordo beyazlı kulübümüz, şimdi de forma ve malzeme konusunda sıkıntı çekiyor. Sezon öncesi Kappa firmasıyla yeni sezon için anlaşma sağlayan Birevim Elazığspor’da, halen daha antrenmanlarda önceki sezonlara ait malzemeler kullanılıyor. 3 farklı forma tasarımını yeni sezon için tescilleyen temsilcimiz, 4 haftası geride kalan ligde sadece ilk hafta beyaz forma giyebildi. Bayburt deplasmanında beyaz formayla mücadele eden Birevim Elazığspor; Sakaryaspor, Tuzlaspor ve son olarak Kırşehir Belediyespor karşılaşmalarında çubuklu formayla sahaya çıktı.
 
Spor servisimizin edindiği bilgilere göre yedek forması dahi bulunmayan temsilcimizde, yeni sezon için sipariş edilen forma, antrenman ve kamp malzemelerinin halen daha kulübe ulaşmadığı öğrenildi. Sezon öncesinde A takım ve alt yapı malzemelerinin tedariği konusunda Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın devreye girdiği ve sezon boyunca tüm A takım ve Alt yapı malzemelerinin valilik tarafından karşılanacağı açıklanmıştı. Ancak aradan geçen 2 aylık sürece rağmen 4.haftası geride kalan ligde bordo beyazlı takımımız geçmiş dönemlere ait malzemeleri kullanıyor. 3 haftadır çubuklu formayla müsabakalara çıkan Birevim Elazığspor’da, formaların yedeği olmadığı, aynı formaların yıkanıp ve ütülenip diğer maçlara hazırlandığı öğrenilirken, geçtiğimiz haftalarda ilimizde oynanan Tuzlaspor maçında seramoni de yaşanan skandal ise gözlerden kaçmadı. Maçtan önce takım halinde basın mensuplarına poz veren Birevim Elazığspor’lu futbolcular’da, kaleci Ahmet Doğan’ın formasındaki Lotto logosu taraftarların dikkatinden kaçmadı. Kaleci Ahmet Doğan’ın formasında Lotto logosu yer alırken, diğer futbolcu formalarında Kappa logosu vardı. Bu durum taraftarlar arasında yanlışlık değil, yokluk olarak yorumlandı. Bakalım tüm bu gelişmelerden sonra Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın tedariğini üstlendiği yeni sezon Kappa malzemeleri ne zaman kulübe ulaşacak. Taraftarlar biran önce bu ayıbın giderilmesini ve takımın A’dan Z’ye Kappa giyinmesini bekliyor.
22 Eylül 2019 Pazar, 16:21
1270 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Bu Ayıba Son Verin!