512 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Borç Toplam 42.Milyon 580
Borç Toplam 42Milyon 580
Elazığ Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı’na Selçuk Öztürk Başkanlığı’ndaki Yönetim Kurulu’nun sunduğu Mali Bilanço’da Elazığspor’un borcu 42 Milyon 508 TL olarak gösterildi… Elazığspor Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı’na Yönetim Kurulu’nun sunduğu Faaliyet Raporu’nda Elazığspor’un 10-06-2019-31-05-2020 Tarihleri arasındaki süreyi kapsayan Tahmini bütçesi ise 11 Milyon 086 TL olduğu belirtildi.
 
31 Mayıs Cuma günü saat 15:30’da Belediye Kültür ve Kongre Salonu’nda yapılması gereken ancak, salt çoğunluğun sağlanamaması nedeniyle 9 Haziran Pazar gününe ertelenen Elazığspor Kulübü Derneği’nin Mali ve İdari konularının müzakere edileceği Yıllık Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı Elazığ Belediye Kültür ve Kongre Salonu’nda 60 Üye’nin katılımıyla gerçekleştirildi…
 
Saat 15.30’da başlaması gereken kongre yaklaşık 1 saat gecikmeyle saat 16.30’da start aldı. Kongre'nin yapılabilmesi için gerekli olan 57 delegenin katılım şartı sağlanırken, kongreye 60 genel kurul üyesi iştirak etti. Mali kongrede Divan Başkanlığına Erhan Eren Kurnaz, Kâtip Üyeliklere ise Murat Ertürk ve Oktay Yetiş Seçildi. Olağan Mali Kongrede, saygı duruşu ve okunan istiklal marşının ardından gündem maddelerine geçildi. İlk olarak Divan Başkanlığına bazı isimlerin genel kurul üyesi olabilmeleri için dilekçe verilirken, Divan talebi oylamaya sundu ve oy birliği ile kabul edildi.
 
Protokol ve delege bazında Genelde ilgi görmeyen ve hayli sönük geçen toplantıda; Kulübün 1 Mart -31 Mayıs 2019 Tarihleri arasındaki mali bilançosu ibraya sunuldu ve 10-06-2019-31-05-2020 Tarihleri arasındaki süreyi kapsayan tahmini bütçe kabul edildi…
 
*Vali ve Belediye Başkanı katılmadı…
 
Birevim Elazığspor Kulübü Derneği Olağan ve Mali Genel Kurul Toplantısı’na Siyasilerin yanı sıra, Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım ile Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları katılmazken, kongre üyelerinin de rağbet göstermediği Elazığspor Kulübü Derneği Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı’nda Bordo-Beyazlı Kulübün borç miktarı 42 Milyon 508  TL olarak açıklandı…
 
*Genel Kurul’a sunuldu ve ibra edildi…
 
Elazığspor Kulübü Derneği Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı’nda Selçuk Öztürk Başkanlığı’ndaki Elazığspor Yönetim Kurulu’nun 1 Mart -31 Mayıs 2019 Tarihleri arasındaki bilanço oy çokluğuyla ibra edildi…
 
*Tahmini bütçe 11 Milyon 086 TL…
 
Elazığspor Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı’na Selçuk Öztürk Başkanlığı’ndaki Yönetim Kurulu’nun sunduğu Faaliyet Raporu’nda ve Başkan Selçuk Öztürk’ün ifadesine göre kulübü Kayyum Yönetimi’nden 45 Milyon 638 Bin 442 TL borç ile devraldıklarını aktarırken, şu anki mevcut borcun ise 42 Milyon 508 Bin TL olduğunu söyledi. Elazığspor Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı’na Yönetim Kurulu’nun sunduğu Faaliyet Raporu’nda Elazığspor’un 10-06-2019-31-05-2020 Tarihleri arasındaki süreyi kapsayan Tahmini bütçesi ise 11 Milyon 086 TL olduğu belirtildi.
 
*Öztürk; “İyi oyuncuları alamadık…”
 
Mali Kongre’de konuşan Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk Elazığspor konusunda herkesin rahat olmasını isterken, proje bazında istekleri kabul olması durumunda Elazığspor’u düştüğü yerden kaldıracaklarını söyledi. Transfer tahtasının açılması sürecinde ellerinden geleni yaptıklarına inandığını söyleyen Elazığspor Başkanı Selçuk Öztürk, “Belli kulüplerde oynayan, iyi oyuncuları alamadık maalesef. Bir gün önce tahtayı açmış olsak olay farklı olacaktı. Akşam 21.30’da tahta açıldıktan sonra 22 oyuncuyu kadroya katabildik. Maddi manevi elimizden geleni yaptık ama olmayınca olmuyor. Gönül küme düşmek istemezdi ama şans bizden yana değildi. Öne geçtiğimiz maçları Elazığ’da oynasaydık vermezdik. Stadın sezon içinde yıkılması ve Şanlıurfa Stadı’nda oynamamız da saçmalık. Şanlıurfa yerine Ankara’da, İstanbul’da oynasak daha farklı olurdu” dedi.
 
*Destek göremezsek…
 
” Kayyum döneminde Elazığspor’u aldıklarında borcun 45 Milyon 638 Bin 443.49 TL olduğuna dikkat çeken Öztürk, “Borcumuz gerekli tasarruflarla 3 Milyon 100 Bin TL daha düşmüştür. Geçmişte olduğu gibi kaynaklar oluşturulduğunda 30-35 Milyon TL’ye bu borç biter. Önümüzdeki en büyük engel FIFA borçları. Bir an önce ödenmezse -6 cezası gelebilir. Bu borçla kulüp kapanırsa Türkiye’de takım kalmaz. Karabük, Gaziantep, Orduspor kapanma kararı aldı. 30-40 Milyon borca bu takım kapanmamalı. Belediye başkanımıza projelerimizi sunduk. Bizim sunduğumuz projeler onay görmezse yazık olur” diye konuştu. “El birliğiyle sahip çıkmalıyız” Yaptıkları projelerle Elazığspor’un borcunun kalmayacağını savunan Başkan Öztürk, “Bırakın borcu konuşmayı kasada 30-40 milyon da para olur. Süper Lig’den düştüğümüzde borcumuz 21 Milyon TL’ydi. Bugün yine borcumuz 45 Milyon. Ben projelerimi anlatacağım. İnşallah destek de alacağız. Allah nasip ederse borcumuzu bitirirsek yine 1. lig, oradan da süper lige çıkarız. Biz oluruz olmayız el birliğiyle sahip çıkmak lazım. Delegelerimizden ricam kongrelere katılmalarıdır” şeklinde konuştu.
 
*Kongrede duygulu anlar…
 
Simit satarak parasını Elazığspor’a bağışlayan ve 16 yaşındaki geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Furkan Gündüz’ün ailesini kürsüye çağıran Elazığspor Başkanı Selçuk Öztürk, Furkan’ın Elazığspor’a olan sevgisi gençlere örnek olsun diye altyapı tesislerine isminin verildiğini duyurdu.
 
Daha sonra gündem maddesi gereği Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu okunarak delegelerce ibrası gerçekleşti.
09 Haziran 2019 Pazar, 18:57
512 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Borç Toplam 42Milyon 580