1200 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Bizim Külliye Dergisine Türk Dünyasına Hizmet Ödülü Verildi
Bizim Külliye Dergisine Türk Dünyasına Hizmet Ödülü Verildi
TÜRKSAV 19. Uluslararası Türk Dünyasına Hizmet Ödülleri sahiplerini buldu. Programda Bizim Külliye Dergisi’nin ödülünü Genel Yayın Yönetmeni Nazım Payam aldı. 
Türk Dünyası Yazarlar ve Sanatçılar Vakfı (TÜRKSAV)’ın 19. Uluslararası Türk Dünyasına Hizmet Ödüllünü Yayınını Elazığ’da sürdüren Bizim Külliye Dergisi aldı.
 
TÜRKSAV Türk Dünyasına Hizmet ödülleri ilk yıllarda Cumhurbaşkanlığı Köşkünde ve Cumhurbaşkanlığı himayelerinde sahiplerini buldu. Daha sonra değişik mekânlarda bu ödüllerin verilmesine devam edildi. Son beş yılda sırasıyla Lefkoşe, Bakü, Üsküp, New York ve Bişkek’teki törenlerde ödüllerin verilmesi gerçekleştirildi.
 
TÜRKSAV ve Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği ile müştereken düzenlenen19. Uluslararası Türk Dünyasına Hizmet Ödüllü ise Kazakistan Ankara Büyükelçiliğinin ev sahipliğinde yapıldı.
 
Ödülün sahibi iseİzzetpaşa Vakfının himayeleriyle yayınını Elazığ’da sürdüren Bizim Külliye Dergisi idi.
ÖdülüBizim Külliye Dergisi adına derginin Genel Yayın Yönetmeni Nazım Payam aldı.  
 
“Nitelikli sanat” anlayışından ödün vermeksizin 16. yılını dolduran Bizim Külliye dergisi yine2007’de Türkiye Yazarlar Birliği’nce, 2008’de Balkan Aydınlar ve Yazarlar Birliği’nce yılın dergisi seçilmiş idi. 
 
Payam,  Bizim Külliye’nin Elazığ merkezli bir dergi olarak ülkenin ve Türk Dünyasının önemli kültür, sanat ve düşünce mahfillerinde beğenilip takdir edilmesinin kendilerini mutlu ettiğini belirterek, ödül vesilesiyle Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği’ne TÜRKSAV Yönetim Kurulu’na ve Başkanı Yahya Akengin’e teşekkür etti. 
 
 
20 Mayıs 2015 Çarşamba, 16:01
1200 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Bizim Külliye Dergisine Türk Dünyasına Hizmet Ödülü Verildi