918 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Bir Yastıkta 40 Yıl
Bir Yastıkta 40 Yıl
Elazığ'ın yetiştirdiği değerli bilim insanlarından Prof. Dr. Asaf Varol ve Öğretim Görevlisi Nurhayat Varol, evliliklerinin 40. yılını kutlamanın mutluluğunu yaşıyor.
 
8 Temmuz 1979 tarihinde hayatlarını birleştiren Asaf ve Nurhayat Varol çiftinin izdivaçlarının üzerinden tam 40 yıl geçti. İyi ve kötü günde hep birlikte olan Varol çiftinin yarım asra yaklaşan birlikteliği, topluma büyük örnek oldu.
 
Aynı zamanda gazetemiz yazarı olan Asaf ve Nurhayat Varol çiftinin bu mutlu günü dolayısıyla sürpriz kutlama programı düzenlendi.
 
Programa, Günışığı ve Yeni Ufuk Gazeteleri Genel Yayın Yönetmeni Nafiz Koca, gazete çalışanları, Varol çiftinin çocukları ve yakınları katıldı. Programda  Asaf ve Nurhayat çiftinin 40. evlilik yıldönümü dolayısıyla pasta kesildi. Sürpriz kutlama programında şaşkınlıklarını gizleyemeyen Asaf ve Nurhayat çifti, duygu dolu anlar yaşadı.
 
Nurhayat Varol, yaptığı konuşmada, böylesi anlamlı bir kutlama programı düzenledikleri için gazete yönetimine teşekkür etti.
 
Evlilik günlerini dün gibi hatırladıklarını belirten Nurhayat Varol, "Sevgi emek ister, fedakarlık, hoşgörü ister. Bazen dalgalarla boğuştuk, bazen durgun sularda yüzdük. Bazen hayat toz pembe geldi, bazen bulutlandı. Evlilik zaten budur. Aile olmak budur. 40. yılımızı kutladık. İnşallah nice yıllar daha kutlarız. Bugün benim için çok daha anlamlı bir gün oldu. İlk defa bu kadar büyük bir kutlama yaptık. Bunu da siz üstlendiniz. Başta Nafiz Hocam olmak üzere Günışığı ve Yeni Ufuk ailelerine teşekkür ederim. Hiç unutamayacağım bir gün yaşadım." diye konuştu.
 
Prof. Dr. Asaf Varol ise duygularını şu sözlerle dile getirdi; "Gerçekten çok anlamlı bir gün. 40 yıl olması ve Nafiz Koca üstadımın aile fertlerimizle birlikte bunu düşünmesi daha da anlamlaştırıyor. Nafiz Hocamız gerçekten Elazığ medyası için büyük bir şans. Katkılar sağlıyor. Özellikle de kalemini doğrudan ve haktan yana kullanıyor. Bu bizim için çok önemli. Bugünü de düşünmeniz benim için çok gurur verici bir durum oldu. İyiki varsınız. sizlerin sayesinde biz de bu mutlu günleri yaşıyoruz."
 
Günışığı ve Yeni Ufuk Gazeteleri Genel Yayın Yönetmeni Nafiz Koca, yaptığı konuşmada, "Bizim için de çok istisnai bir gün oldu. Çok değer verdiğimiz, Elazığ için de değer olarak bildiğimiz büyüklerimizin izdivaçlarının 40. yıl dönümü münasebetiyle bu programı tertip ettik. Buradaki asıl amacımız 40. yılı kutlamaktan ziyade değerli Nurhayat Hocamızın günışığı Gazetesine transfer edip her iki gazetenin izdivacını burada yazarlar nezdinde yapmaktı. Bu vesile ile nice yılıllar diliyorum. Günışığı Gazetesine katılımızdan dolayı da aramıza hoşgeldiniz diyorum." dedi.
 
 
 
 
 
11 Temmuz 2019 Perşembe, 17:44
918 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Bir Yastıkta 40 Yıl