139 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ
BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ
Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından “Bir Başarı Öyküsü” konulu konferans düzenlendi.
 
Eğitim Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen konferansa, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erol Asiltürk, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.
 
Düzenlenen konferansa, Teknofest 2019 Yapay Zekalı Katı Atık Ayıklama Makinesi projesiyle Türkiye 1. olan Yunus Emre Aydın ile Engin Ülker, Danışman hocaları Prof. Dr. İbrahim Türkoğlu, Teknofest 2019 Uluslararası Katılımlı Türksat Model Uydu yarışmasında Türkiye 3. Olan Mustafa Palta, Safa Kaya ile Danışman hocaları Doç. Dr. İlyas Somunkıran konuşmacı olarak katıldılar.
 
Teknofest’ten başarılarla dönen Fırat Üniversitesi öğrencileri ve akademisyenlerin katıldığı konferansta, alınan başarılarla ilgili öğrencilere çeşitli bilgiler verildi.
 
PROJE TEKNOFESTTE BİRİNCİ OLMUŞTU
 
TÜBİTAK Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri kapsamında, Fırat Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Yazılım Mühendisliği bölümü öğrencileri Yunus Emre Aydın ile Engin Ülger tarafından hazırlanan, proje danışmanlığı ve yönetimi Prof. Dr. İbrahim Türkoğlu tarafından yapılan "Yapay Zekâlı Katı Atık Ayıklama Makinası" projesi TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalinde yapılan değerlendirmeler neticesinde birincilik ödülüne layık görülmüştü. TEKNOFEST’te düzenlenen törenle, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından öğrencilerimize ödülleri verilmişti. 
 
FIRAT ÜNİVERSİTESİ 9. SIRADA YER ALDI
 
Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisinin Yapay Zeka ile ilgili yaptığı araştırmada Fırat Üniversitesi Türkiye’de “Yapay Zeka” ile ilgili en çok araştırma yapan dokuzuncu üniversite oldu.
 
04 Aralık 2019 Çarşamba, 14:48
139 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ