269 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
BETON YIĞINI OLMASIN
BETON YIĞINI OLMASIN
Akpınar Mahallesinde ki karayolları lojmanlarının bulunduğu alan, belediye tarafından yeşil alan yapılması istenirken, Özelleştirme İdaresi tarafından satılmasına karar verildi.
 
 
 
Akpınar Mahallesinde ki karayolları lojmanlarının yıkılmasının ardından atıl durumda bulunan alan için geliştirilen projeler askıda kaldı. Bosna Hersek bulvarında bulunan köy minibüsleri için otopark yapılması ve Cumartesi pazarı için semt pazarı yapılması için hazırlanan projelere rağmen, Özelleştirme İdaresi tarafından satılmasına karar verildi.
 
31 Mart yerel seçimlerinde MHP Belediye başkan adayı Prof. Dr. Bilal Çoban’ın seçim projeleri kapsamında söz konusu alan için geliştirildiği projede alanda yer altı otoparkı, üstünde cami ve yeşil alan olması projelendirilmişti.
 
BAŞKAN ARSA TAKSI YAPMAK İSTİYOR
 
Seçimlerin ardından Belediye Başkanı şahin Şerifoğulları, Orada bir projelerinin olduğunu ve bu konu hakkında girişmelerinin sürdüğünü, arsa takası için görüşmelerinin sürdüğünü ve arsa takasına olumlu bakıldığını ifade etti. Başkan Şerifoğulları arsa takası yapılması durumunda alana yeşil alan veya Cumartesi pazarı için semt pazarı yapılabileceğini ifade ederek, betonlaştırılmasını istemediklerini ifade etti.
 
ÖZELLEŞTİRME İDARESİ TARAFINDAN SATILMASINA KARAR VERİLDİ
 
Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Elazığ'da Akpınar Mahallesi Bosna Hersek Bulvarı üzerinde yer alan Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü’ne ait 9 bin 261 metrekarelik arsayı satışa çıkarıyor. 
 
Daha önceden karayolları 8. Bölge Müdürlüğüne ait lojmanların olduğu arsada lojmanlar bir süre önce yıkılmış mahalle sakinleri de arsanın madde bağımlılarının işgalinde olduğunu belirterek şikayetlerini belirmişlerdi. 
 
SATILMASINA KARAR VERİLDİ 
 
Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan Cumhurbaşkanı kararında arsanın 29 Ekim 2023 tarihine kadar Özelleştirme İdaresi tarafından satılmasına karar verildiği belirtildi.
 
“ÖZELLEŞTİRME KAPSAM VE PROGRAMINA ALINMASINA KARAR VERİLDİ
 
” Resmi Gazete’nin 13 Kasım 2019 tarihli sayısında; “Mülkiyeti Karayolları Genel Müdürlüğü’ne ait olan, Elazığ ili, Merkez ilçesi, Akpınar Mahallesi, 482 ada, 157 parselde kayıtlı 9.261,00 metrekare yüzölçümlü taşınmazın özelleştirme kapsam ve programına alınarak satış yöntemi ile özelleştirilmesine ve özelleştirme işlemlerinin 29.10.2023 tarihine kadar tamamlanmasına, 6001 sayılı Karayolları Genel Müdürlüğü’nün Hizmetleri Hakkında Kanunun ek 1’inci maddesi ve 4046 sayılı Özelleştirme Uygulamaları Hakkında Kanunun 3’üncü ve geçici 29’uncu maddeleri ile 703 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin geçici 8’inci maddesi gereğince karar verilmiştir” denildi.
 
13 Kasım 2019 Çarşamba, 17:04
269 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
BETON YIĞINI OLMASIN