23 Mayıs 2016 Pazartesi, 2633 kişi okudu
BEŞİKTAŞ ÜSKÜDAR İSKELESİ
Uzak bir kıtada, çaresizlik ve yalnızlığımla baş başa kaldığım o iskeledeyim. Beşiktaş Üsküdar İskelesinde. Seninle aramızda koskoca boğaz. Orda mısın? Seslensem duyar mısın? 
 
Bir sigara öncesi mi yoksa bana kalan yalnızlıklardan biraz önce miydi? Erguvanlar açardı oysa bu mevsimde boğazda, martılar bir başka süzülürdü sonra. Ben seni beklerdim o sinemanın önünde. Yağmur yağardı, bir yandan güvercinler havalanırken Yeni Cami’den. Peki bu kara bulutlar neyin nesi? Neden ışımaz gökyüzü? Bu mevsimde biter mi dersin bu müebbetlik? 
 
Baksana her şey akıyor. Boğaz, gökyüzü, yıldızlar ve hatta inanmazsın ama şu kahrolası İstanbul trafiği. Peki ben neden çakıldım bu iskelede? Nice vapurlar ne sevdalar geçti oysa buradan. Kimler hangi uzak diyarları keşfetti de ben kalakaldım burada. Hangi uzak ülkedesin şimdi? Bu kimin günahıdır bana düşen? 
 
Bir ışık var karşı kıyıda görüyorum. Gözlerin mi yoksa onlar? Ya bu koku? Yoksa saçlarını yine leylakla mı yıkadın? Rüzgar benden önce mi dokundu o saçlara? Hatırlar mısın ben dokunurdum o leylak kokulu saçlara rüzgardan önce. Boğazın melteminden önce ben dağıtırdım o saçları oysa. 
 
Bir dost arıyor gözlerim Beşiktaş çarşısında, Barbaros bulvarında. Dostça bir çift söz duymak istiyor bu gönül. Az kaldı desin o dost, Ihlamur’un sonunda her şey bitecek desin ve sen salında gel yukarıdan rüzgar da uçuşurken saçların.
 
eyup_ozbay@yahoo.com
 
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
BEŞİKTAŞ ÜSKÜDAR İSKELESİ